Wpis z mikrobloga

  • 1
#ps3 #mirkoligaps3 #gorzkiezale

#metrolastlight #minirecenzja

Boże jedyny. Czemu mnie pchnąłeś do rozpoczęcia takiego gniota? Zacznijmy od fabuły która nie dość że nie urywa d--y to na dodatek jest miałka.. Gameplay tez do d--y - nie wnosi nic nowego czym mógłby się pochwalić a gracz zachwycić. No chyba że spalenie pajęczyn zapalniczką lub wymiana maski gazowej w której stłukła się szybka albo inne mało istotne nic ktoś uważa za coś fajnego. W skrócie - normalny gracz nie ma co w tej grze szukać juz k---a nie czegoś nowego a czegoś fajnego. Dorzućmy do tego bugi i glitche które każdy kto w to gra ma zaszczyt spotkać. C--j ze ludzie spamują na oficjalnym forum tymi bugami, pewnie jebią po milion mejli do supportu itp no ale c--j. Olać ludzi i robić nowe DLC. Moja krótka historyjka polega na tym że na chapterze o wdzięcznej nazwie BANDITS zostałem ograbiony z mojego save'a. Gdy po dwóch godzinach grania w kółko pewnej sekwencji stwierdziłem ze coś musi być nie tak. Sprawdziłem po tych nieszczęsnych dwóch godzinach filmik na jutubie i stwierdziłem że gra się zbugowała - strażnicy zamiast robić jakieś rzeczy - gotować wodę, rozmawiać ze sobą - to stoją od razu na posterunkach i czekają na mnie. Grałem akurat tak żeby zrobić to bez alarmu a oni gdzieniegdzie poustawiali się w taki sposób że nie dało rady ich ogłuszyć bez uruchomienia nieszczęsnego alarmu. No to klikam sobie żeby wyjść do menu głównego i pyk. Gra chciała się od razu w tym czasie zapisać i wisiała na tym ekranie z kręcącym się kółkiem zapisu. Reset konsoli i save file corrupted, dziękuję dobranoc. Na szczęście w chmurze mam save'a także nie jestem całkiem w plecy. Wisieńką na torcie niech będzie to ze trofea są niejasne oraz zbugowane. Dwa szybkie przykłady: Shadow Ranger - na forum 30 stron tematu. Jednym wpada, innym nie. Mi chyba nie wpadnie - przeczytałem ze jak zauważyli mnie w więzieniu i blok został zagazowany i zginąłem ja i więźniowie to już znaczy że kogoś zabiłem. No jebne na ryj. Kolejna rzecz dzieje się w jakimś DLC - koleś wbija w 6 godzin całego DLCka, trofki wskakują normalnie. Po czym chce zsynchronizować trofea, robi to i widzi w trofeach że DLC jest puste. Pół biedy ze możesz usunąć całą grę i DLC, pobrać jeszcze raz wszystko i zagrać od nowa i może Ci się zapiszą jak pójdzie dobrze. Bo z pierwszym motywem to ludzie grają po 10 razy i nic. Ogólnie nie dość że gra jest c-----a na maxa to jeszcze trofea są ciemniejsze niż d--a murzyna. Żadna gra na konsoli jeszcze tak mnie nie rozczarowała i zawiodła pod każdym względem. Ale trudno jakoś zmęcze.. Dawać mirki - w tym tygodniu chyba całe podium stoi otworem. W sobotę urodziny teściowej to kolejne 8~ godzin grania w plecy :P No nic już mi lżej jak się wam wypłakałem. Sorki za błędy ale pisze w pracy z telefonu i na raty bo ciągle ktoś coś chce.

Tldr: nie grajcie w Metro Last Light. Szkoda nerwów.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brozyn: zagram na pewno, twoja opinia jest jedynie jednostkowa bo do tej pory spotkałem się z ogromną ilością pozytywnych reakcji, poza tym jestem fanem książek i pierwszej części :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PanKara: tak jak pisałem - samo ukończenie gry może sprawić problemy. Freezy i save corrupt na ostatnich chapterach to jest to o czym marzysz?;)
  • Odpowiedz
Dorzućmy do tego bugi i glitche które każdy kto w to gra ma zaszczyt spotkać.


@Brozyn: Potwierdzam i sam pisałem wczoraj. Gra imo niezła, ale te bugi, to... Miałeś coś takiego, że pad nie działał? W pewnym momencie się "wyłącza" i chcesz coś pozbierać, zmienić b--ń, strzelić, to nie reaguje w ogóle. I tak po raz któryś mi się przytrafiło na koniec (albo tam zawsze jest, gra nie wyrabia), żeby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Danny10: no akurat z padem nic nie miałem ale czytałem na pstrophies z 30 tematów o różnych bugach i było właśnie o padzie. Coś tam pisali ze wtedy przełączasz pada jako pad numer 7, wznawiasz grę i działa i wtedy wracasz na pad 1. Na zasadzie ze trzymasz ps button i tam przypisujesz pada pod 7 a później z powrotem na 1. I komenty ludzi ze pomaga. Mi osobiście się
  • Odpowiedz
@Brozyn: no rozumiem, ale teraz już przeszedłem to po ptakach. Może jeszcze raz odpalę ostatnią misję dla sreberka, albo już na Bioshocka się przestawię.

myślałem, że mi się pad psuje, ale na drugim było to samo.
  • Odpowiedz
@Brozyn: @Danny10: nie wiem o czym wy piszecie, gram już dobre 5-6h i ŻADNYCH większych błędów nie zauważyłem (poza niedziałającym noktowizorem...) Można przyczepić się do głupoty przeciwników, ale to niemal standard w większości fpsów :)

Gra jest po prostu zajebista, klimat jest genialny, w niejednej lokacji po prostu bałem się ruszyć do przodu i malutkimi kroczkami posuwałem się naprzód przeczesując każdy zakamarek :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dzangyl: musisz chyba go zdobyć najpierw. Mi działał z dwie misje i działał i znowu straciłem. Dzisiaj już grałem bez bugów. Jutro skończę pierwszy playthrough.
  • Odpowiedz
@dzangyl: Nie pisałem, że gra ujowa. Dla mnei też spoko, ale niektóre bugi są po prostu wkur.. i bez nich gra byłaby jeszcze lepsza. Z tym nie działającym padem to tragedia. Jednak nie przechodzę jeszcze raz ostatniej misji dla srebra, nie warto.
  • Odpowiedz
@Brozyn: zdobyłem noktowizor, ale po jego uruchomieniu ekran jest "zielony" na moment po czym wraca do normalności, po prostu mi nie działa ale co tam granie z latarką jest bardziej klimatyczne :D

@Danny10: przecież wiem, że nie napisałeś że gra jest c-----a, odniosłeś się jedynie do wielu błędów których ja nie zauważyłem i o tym właśnie wspomniałem :)

BTW trofeów w tym wbijać nie będę, gra jest na
  • Odpowiedz