Wpis z mikrobloga

Dobre pytanie, podepnę się. Ja stejki jadlem w Evilu i były bardzo dobre, ale bylo to z 10 lat temu i w Columbusie ostatnio, kilka miesięcy temu ale tam to średnio. Ot zwykły stejk. Nic nadzywczajnego.
  • Odpowiedz
@Sudo_exit: W brasilierlinho picanha. Dostajesz ciętego steka na żeliwnym półmisku. Dopieka się on przed tobą. Jeśli lubisz krwistego ściągasz wszystko od razu na talerz. Jeśli chcesz popróbować od krwistego do wysmażonego wystarczy jeść po kawałku ściągając z żeliwnego naczynka. Jak lubisz cały well done to po prostu czekasz aż dojdzie.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Faktycznie, zapomniałem, że u nich też jadłem i faktycznie było dobre :D I dobrze, że mówisz o przystawkach bo z tego co pamiętam jakiś zestaw brałem na dwie osoby i samo mięso z mięsem było :D A kelnerka trochę się zgapiła i nie zaproponowała żadnego warzywa do tego, więc miałem mięsnie ale dobre w sumie było.
  • Odpowiedz
więc miałem mięsnie


@mafiafb: Bo kuchnia brazylijska ogólnie jest mocno mięsna. Mniej od argentyńskiej ale jednak tam się tak je. Spędziłem sporo czasu w brazylii i rzeczywiście ta kuchnia oddaje realia i nie jest spolszczona. Za to u mnie wielki plus. Wg mnie najlepsza knajpa w Szczecinie od praktycznie początków kiedy powstała. Nawet z karkuta nie byłem tak zadowolony. O ile inne restauracje nawet bycia dobrymi są co najwyżej 7/10 jeśli
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Jasna sprawa, tylko że ty o tym wiesz, kucharz o tym wie i kelnerka o tym też pewnie wiedziała ale ja nie :D Co do Karkuta to miałem się tam wybrać. Co tam brałeś, że nie byłeś zadowolony? Z restauracji nie-sekowych to polecę Ci Bolywood ale pewnie byłeś, bo widzę, że raczej obyty jesteś :)
  • Odpowiedz