Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem Czesc. Chcialbym zamontowac na siatce pomiedzy moim ogrodkiem a ogrodkiem sasiada oslone ogrodzeniowa zeby zyskac troche prywatności. Siatka stoi na granicy dzialek i nigdzie nie moge znalezc informacji czy musze ustalac taki zabieg z sasiadem zgodnie z prawem. Niestety trafil mi sie ciezki przypadek z jednej strony. Ktos jest w stanie podpowiedziec jak to wyglada w praktyce?
  • 7
  • Odpowiedz
@delyr:
1. Kto jest właścicielem płotu jak on to nie możesz
2. Jeżeli stoi na jego działce to również nie możesz
3. Jak jest jego i stoi na twojej działce bez umowy to nie możesz bez jego zgody, ale możesz wymusić usunięcie płotu z twojej działki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lobo siatka stoi na granicy dzialek wiec jest wspolna. Domki od dewelopera. Wiem ze w przypadku gdybym chcial zmienić siatke na plot na granicy to musielibusmy sie zgodzic obydwaj ale nie moge znalezc co w przypadku jezeli chce zamaskowac obecna juz siatke.
  • Odpowiedz
Ciekawy temat. Tez mam ciężki przypadek sąsiada. Ale nie że, źle się z nim żyje, właśnie jest zbyt towarzyski xD Nawet na początku oponował, nad płotem, że a na co będziemy się oddzielać sąsiedzie jakimiś płotami. Już wytłumaczyłem że dlatego żeby mi kot nie przechodził. To jego argumentacja była, a co to za problem, on lubi koty, niech wpada, dzieci się pobawia xD
ale już jak zrobiłem płot to kręci nosem że
  • Odpowiedz