Wpis z mikrobloga

#programowanie

Hej, we wrześniu mam zamiar szukać pracy jako junior ASP.NET dev / fullstack. Do tej pory łączyłem ASP.NET z nauką Reacta.. Czy jest sens dokładać Angulara? Zastanawiam się nad tym ponieważ przeczytałem na reddicie (xD), że Angular + ASP.NET jest popularniejszy jeżeli chodzi o ilość pracy.

Mam zrobiony powiedzmy jeden duży fajny projekt w Reakcie który klepałem w wolnym czasie od grudnia 2022.
Opcja A -> nauka typescriptu i przepisanie projektu zgodnie z niektórymi założeniami repo polecane na reddicie (xD)
Opcja B -> nauka Angulara

Aktualnie / W planach :
* Praktycznie skończony projekt ASP.NET Core Web API ze stronką napisaną w Reacie
* Jestem w trakcie robienia kolejnego API ale podążając za słynnym "Clean Architecture" i DDD.
* Szybki projekt ASP.NET MVC

Dzięki, jeżeli ktoś doczytał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
@Shlee: to zależy,
jak pójdziesz w wąską specjalizację to mniejsza konkurencja na rynku i większe hajsy to wzięcia. Za 2 lata będziesz się śmiał z biedaków #programista15k
pytanie czy ten Angular jest niezbędny? i to pytanie raczej do potencjalnych Twoich pracodawców.
Ja bym z ciekawości napisał do kilku software housów taką rozkminę jak tutaj, i zobaczył ilu z nich będzie chciało z Tobą pogadać o potencjalnej współpracy ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@najciemniej: Masz rację jednak Angular czy React to nie jest wąska specjalizacja, powiedziałbym że wręcz szeroka.
@Shlee: Nauka anulara na pewno nie zaszkodzi nawet pod kątem aby mieć inną perspektywę na to jak można pisać w js, poznasz lepiej plusy / minusgy obu rozwiązań, i powiedziałbym że ogólnie jest to dobre dla rozwoju, nawet gdy docelowo kiedyś skupisz się na jednym temacie.
  • Odpowiedz
Pracuję głównie z Angularem i imho, jeżeli już znasz trochę Reacta, to szłabym w tę stronę i szlifowała go plus uczyła się Typescript. React ma więcej ofert pracy, niż Angular, a jako junior niepotrzebnie namieszasz sobie teraz w głowie dodając Angulara.
  • Odpowiedz