Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Zastanawiam się nad zakupem #steamdeck. Nigdy nie miałem dobrego sprzętu, który poradziłby sobie chociażby z Wiedźminem. Po kupnie maca dawno w nic nie grałem i trochę mi tego brakuje.

Zastanawiam się jaką wersję wybrać z założeniem, że chciałbym pograć w Wiedźmina, Forzę, Ets2i tym podobne. Nie mam potrzeby posiadania wszystkiego na raz na dysku.
Jaką wersję wybrać?
Najtańszą i dołożyć kartę sd 512gb
Czy tą pośrednią bez dokładania karty
  • 12
@jagermaitseraco: Najlepszym wyjściem(najtańszym) to zakupić wersję 64gb i dołożyć kartę, a najlepiej zmienić dysk na większy. Nie warto dopłacać do lepszego ekranu. Jak już dopłacać do lepszego ekranu to niedługo będzie taki custom dostępny za 99dolców.
https://deckhd.com/
Deck to fajny sprzęt za spoko cenę.
Mi się zwyczajnie nie chciało bawić z wymianą, więc kupiłem 256GB + karta (póki co nawet nie ruszona, a mam zainstalowanych kilkanaście gier, w tym Wiesiek), ale jak Ci zależy na każdym groszu, to 64GB i wymiana dysku to chyba najlepsza opcja.
@jagermaitseraco: Wymiana jest prosta. Jest też wiele filmików na youtube pokazujących krok po kroku jak to zrobić. Sam mam wersję 256gb + kartę. Ale gdybym miał zmieniać dysk to celowałbym w coś minimum 512gb chociażby ze względu na możliwość dualboota i instalcji dodatkowego windowsa w celu odpalenia gier które nie działają na steamos lub dla kogoś kto nie lubi linuxa.
@Glacial: Ekran o wyższej roździelczości i jakości obrazu. I będzie też powłoka jak w najdroższej wersji decka aktualnie.
Dla mnie największą wadą Steam Decka jest jego ekran. Jest kiepski.
@Mjut93 No to będę musiał o tym poważnie pomyślę, bo o ile sama konsola bardzo mi się podoba i często jej używam, to fakt że wyświetlacz jest zdecydowanie największą wadą
Jak już dopłacać do lepszego ekranu to niedługo będzie taki custom dostępny za 99dolców.

https://deckhd.com/


@Mjut93: @Glacial Poki co nie bylo zadnych recenzji tego ekranu, wiec tak naprawde bazujemy na deklaracjach producenta, w rzeczywistosci roznica w jakosci obrazu moze byc bardzo mala. Do tego wymiana ekranu jest znacznie bardziej bardziej skomplikowana niz wymiana dysku, wymaga chociazby podgrzania go czyms np suszarka.