Wpis z mikrobloga

#diablo #diablo4 #blizzard
Cześć. Jestem ciekaw waszej opinii. Osobiście czekam na diablo tylko z jednego powodu. Zamierzam skupić się na grze długofalowej, żeby móc za rok cieszyć się sprogresowaną postacią. Dlatego nie wyobrażam sobie grać przez 3 miesiące żeby wszystko się poszło #!$%@? xD dziwi mnie osobiście trochę takie rozwiązanie. Chyba ze nie wiem o jakimś istotnym detalu, osobom wybierającym sezon będę wdzięczny za uzasadnienie decyzji

Na jakim serwerze zamierzasz rozpocząć grę?

  • Sezonowym 60.8% (59)
  • Stałym 39.2% (38)

Oddanych głosów: 97

  • 17
  • Odpowiedz
@mawmawy: W sezonach będą nowe mechaniki, questy itp. Sezon to też dobry moment, żeby zagrać jakąś inną postacią. I nic się nie idzie #!$%@?ć bo można dalej grac sezonową postacią po sezonie tylko już wtedy na ogólnym serwerze
  • Odpowiedz
@mawmawy: mało kto gra inaczej niż sezony, główna rozrywka w tej grze to progres, potem, kiedy ilość farmy do kolejnego, minimalnego upgrade'u postaci jest absurdalna, większości (w tym mnie) odechciewa się grać. I tak do kolejnego sezonu. Poza tym w sezonach będzie zawartość niedostępna dla postaci niesezonowych.
  • Odpowiedz
@mawmawy: rzpoczac na stalym, czillowac przez pierwszy m iesiac, zrobic sobie rejony na 100% na spokojnie bo pierwszy sezon i tak ponad miesiac pozniej

zaczac barb/rogue 1 soft, 1 hardcore

1 sezon sorcerer pewnie, a pozniej zobaczymy, buildy na te 2 wyzej juz jako tako sobie wykombinowalem, sorca mi sie jeszcze nie chcialo, leaderboardsy majua sie pojawic dopiero w okolicach 3 sezonu wiec do tego czasu to full czillera, utopia
  • Odpowiedz
  • 2
@Retoryk zgadza się, tez progres mnie cieszy. No ale po co się starać ze świadomością ze za 3 miesiące wszystko pójdzie na marne. No nie mogę tego zrozumieć. W takim Immortalu tez są sezony, ale progres pozostaje i wg mnie jest to świetnie rozwiązane
  • Odpowiedz
@mawmawy: Zobaczymy jak im wyjdą te sezony, teoretycznie ma to wyglądać jak w POE a jak będzie to się okaże. Osobiście jestem wielkim fanem sezonów/wipeów więc oby Blizzard dał radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mawmawy: Co 3 miesiące dodawana jest jakaś mechanika ligowa, i czasami te ligi wchodzą do core czyli trafiają do standardu i późniejszych lig. Poza tym dodawane są nowe skile, balans, zmiany w drzewkach itd. Teraz bardziej skupiają się na POE 2 i ostatnie ligi trochę odstają od poprzednich. Tutaj masz obecną ligę https://www.pathofexile.com/crucible

Tutaj masz opisane jak mają wyglądać sezony w d4 https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23816415/diablo-iv-quarterly-update-august-2022

Jeżeli będą mieli hajs z battlepassa i item
  • Odpowiedz
@mawmawy: Postać z sezonu razem ze skrzyniami itd. trafia na standard, w d4 ma być tak samo. Także nic nie tracisz i dalej możesz grać tą postacią.
  • Odpowiedz
@mawmawy: Na premiere nie bede gral na sezonie bo jeszcze go nie bedzie, ale jak wystartuje to tylko sezon i hardkor. W diablo 2 tez od poczatku gralem na hardkorze i na becie tez gralem na hardkorze, a czasem nawet podchodzilem do dark souls 2 na hardkorze (po kazdej smierci robisz nowa postac)
  • Odpowiedz
@mawmawy: Ja mam podobne odczucia jak ty. Zacznę grać mainem, pierwszy sezon oleję, bo za szybko wchodzi jak dla mnie. Kolejne postaci zrobię na sezonach, ale jak założę po 1 postaci dla każdej klasy, to prawdopodobnie już nie będę grywał sezonów.
Z tego co czytałem to niektóre mechaniki, kosmetyki itp mają z czasem przejść na eternal realm.
Questy i fabuła nie mają związku z linią główną, osobiście nie spodziewam się tu
  • Odpowiedz