Wpis z mikrobloga

@Ciuralla1: szczerze, robiłem na allegro wyciskaną indywidualnie co mi wykopek polecił, jest poradnik na yt od nich itp,

u dentysty 700-1000zł a tu 250zł i jestem mega zadowolony

https://allegro.pl/oferta/indywidualna-szyna-nakladka-relaksacyjna-bruksizm-13610239388?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:category&bi_c=YjFlMzI3ODMtYjNhNC00NmQ5LWFhOTQtNTgwZDAyNzQ5NGI1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=74709217-9f30-4f83-9a5a-fd757f610b30

używam 4 miesiące i jest git
@PiersiowkaPelnaZiol: czy Ty zgłupiałeś? Możesz sobie wadę zgryzu tym wykształcić xD

@Ciuralla1: taką zwykłą szynę ochronną to każdy dentysta powinien zrobić. Aczkolwiek przydałoby się najpierw Cię dokładnie zbadać pod kątem choroby okluzyjnej, a to już niewielu dentystów potrafi.
czy Ty zgłupiałeś? Możesz sobie wadę zgryzu tym wykształcić xD


@SkrytyZolw: a w jaki sposób niby? skoro pasuje idealnie na moje zęby została sprawdzona przez dentystę zewnętrznego przy okazji kontroli i powiedział że jest dobrze zrobiona i wyciśnięta. Zgryz też prawidłowy

dla mnie to #!$%@? scam płacić 1k za szynę relaksacyjną no ale to moja opinia :)
@PiersiowkaPelnaZiol: jeśli została sprawdzona to okej, ale wystarczy nadmiar materiału w jednym miejscu i przy długotrwałym stosowaniu może doprowadzić do przemieszczenia zęba/zębów okolicy.

Każdy ma prawo uważać, że płacenie za pracę specjalistów to scam. Ale po to robi to specjalista, który się na tym zna, żeby nie przeoczyć problemu i np. go nie pogorszyć taką szyną.
@SkrytyZolw: no w zasadzie to dentysta tylko wyciska szynę, resztę obrabia technik i na tym się kończy. 1000zł za co w zasadzie? Bo takie są ceny, oni trochę odlecieli, rozumiem 400 za szynę i sprawdzenie czy wszystko gra.

ot poleciłem znajomym i też nie narzekają wszystko git
@PiersiowkaPelnaZiol:

no w zasadzie to dentysta tylko wyciska szynę, resztę obrabia technik i na tym się kończy


No nie, najpierw przeprowadza diagnostyke i dopiero po wyeliminowaniu ewentualnych problemów okluzyjnych, robi szynę ochronną na noc. Ale to może być ostatni krok dwuletniego leczenia.