Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Hej. Bardzo mnie tym zainteresowałes. Nigdy o ekspresie ienmyslalem ale różowa pije kawy na potege i może bym jej coś takiego kupił.
Coś więcej udało Ci się dowiedzieć o tym modelu? Ew jakiś odpowiednik który też Ci wpadł w oko?
Każde info będzie dla mnie pomocne.
Pozdrawiam
@#!$%@?: ja bym gaggi nie brał. Jest to tania kolba z małym bojlerem, bez pida, trzeba robić „temperature surfing”. Chyba, że chcesz mody robić. Trochę drożej masz np. Lelit Anna z pid. Minus taki, ze grupa 57mm. Mam go i bym chyba dopłacił do wersji, która ma 58mm bo jest dużo więcej akcesoriów.

Na młynku bym nie oszczędzał. Ale jak niche za drogi to może eureka mignon specialita? Albo ta wersja single
@#!$%@?: ekspres ekspresem, ale jesteś pewien że chcesz młynek SD? Niche to bardzo dobry wybór, ale trzeba wiedzieć co się kupuje i z czym się to wiąże.
@#!$%@?: to tak, to ok, Niche będzie tip top. fajnie gdybyś miał kogoś kto Ci go kupi i przywiezie, bo IMO w cenie z cłem i podatkami jest już nieopłacalny, poza tym to co Niche odwala z podwójnym de facto opodatkowaniem to jest skandal, ale to już mniejsza z tym.
potencjalne alternatywy to Eureka Oro i nowy Timemore Sculptor (no i jeszcze Niche Duo, ale tu cena to żart), oba te młynki
@vitek6: @kabzior a no właśnie. Bo faktycznie pierwotnie Lelit był tylko trochę droższy od Gaggi który podałem, ale żeby dziś dostać ten ekspres Lelit, to w rzeczywistości trzeba dać 3000 zł. Gaggię Classic Pro chętnie bym wziął, jeżeli warto. Dochodzi jeszcze kwestia tego, że IMHO większość chromowanych ekspresów, mimo swojej ekskluzywnej ceny, wygląda jak coś co możnaby postawić na tyle kuchni baru mlecznego, a nie nowoczesnej kuchni, dlatego też Gaggia bardziej
@#!$%@?: jeżeli nie musi być najtaniej jak się da to GCPro albo Anna PL41TEM - porównywalne, pierwsza ma 58mm, druga ma PID. Obie rzeczy nie są niezbędne, ale chyba lepiej mieć PID. Za to GCPro bardziej mi się podoba, ale to już kwestia gustu.
Pod 3k to już masz Rancilio Sylwię.