Wpis z mikrobloga

#ryobi podkaszarka
Czy na tę szpulę do podkaszarek Ryobi idzie sobie nawinąć jakąś inną, nieoryginalną żyłkę tak, że całość będzie działała jak oryginał (łącznie z tym przyciskiem spustowym)? Czy jednak to jest tak zrobione, że jak się zużyje żyłkę, to szpulka jest do wyrzucenia i trzeba kupować oryginał?
Bo aż mnie cebula zabolała jak zobaczyłem, że kilkadziesiąt metrów jakiejś żyłki można mieć z cenie 1/10 oryginalnej szpulki, która ma 6 metrów.
#majsterkowanie #diy #ogrodnictwo
  • 9
@MickM: Jeszcze mi sie nie zużyła, ale jak wjechałem w pokrzywy to niestety dość często się rwała. Musiałem przerwać.
Już doczytałem o nożykach z plastiku na pokrzywy, ale przy okazji o żyłkę dopytuję. Na bank spojrzę jak się skończy, chciałem wiedzieć czy może ktoś już tę kwestię rozpatrywał i zaoszczędziłby mi rozmyślania.
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Ciężko powiedzieć czy to będzie dobry pomysł z 1,6 na 2,0 ale najwyżej nawiniesz mniej żyłki.
Ja na głowicę gdzie jest maks 2,4 nawijam 2,7 i to jeszcze kwadratową ale nie chce brać na swoje barki gdyby jednak nie pasowała a ty wydałbyś 100 zeta na żyłkę, na bank są żyłki w mniejszych opakowaniach i innych firm, np. Stihl.
to ta oryginalna Ryobi jest, 1,6 mm, a widzę te z Husqvarny wszystko grubo powyżej 2 mm. Będzie taka pasowała?


@kaktus_z_ostrymi_kolcami: jeżeli to jest podkaszarka akumulatorowa to założenie grubszej żyłki skróci jej czas działania na akumulatorze oraz może ją trochę osłabić. Lepiej zamiast dawać grubszą żyłkę kup po prostu lepszej jakości ale o takim samym przekroju.
@ksiak: tak, na akumulator. I też przyszło mi do głowy krótsze działanie w związku z większym obciążeniem. Ale to samo tyczyć się może tych plastikowych nożyków. W każdym razie domówiłem te nożyki na te pokrzywy. Zobaczę jak one sobie z nimi poradzą.
A żyłkę luzem dokupię później i spróbuję nawinąć. Dzięki za spostrzeżenie.
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: ja mam inna kosę akumulatorową i osobiście koszenie tymi nożykami uważam za lekki dowcip. Byle mały kamień i lecą w drobny mak. A jak kosisz wysoką trawę czy chwasty to możesz tego nie zobaczyć. Tylko żyłka albo noże. Tylko ja mam u siebie możliwość założenia żyłki 2.4mm. Od siebie polecę Ci poszukanie żyłki kwadratowej skręconej, coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/proline-zylka-tnaca-skrecona-kwadrat-2-4mmx90m-10845022770