Wpis z mikrobloga

@NotYetDefined: palenie na stosie to był pikuś, wbrew pozorom nie smażyłeś się przez długi czas, bo po prostu traciłeś przytomność od dymu. Niektóre średniowieczne przyrządy do tortur były ostro #!$%@? i nastawione na maksymalne cierpienie
  • Odpowiedz
@cutecatboy: Stosy układało się tak, żeby palony właśnie nie zadusił się dymem, tylko żył jak najdłużej i czuł, jak spala mu się dolna cześć działa. Dlatego w ramach miłosierdzia, kaci dusili czasem swoje ofiary, albo wieszali im na szyi woreczek z prochem, który szybko kończył cierpienia.
  • Odpowiedz
@Mtsen: Ostatnio próbuje się wybielać chrześcijan że nie palili a są dokumenty wskazujące że w Polsce dochodziło, na terenie księstwa Nyskiego choćby. Panuje powszechne przekonanie że w naszym kraju stosów nie rozpalano.

A protestanci... cóż, to też chrześcijanie. Wielu katolików lubi wybielać swoją wiarę próbując zrzucić winę na tych złych protestantów, ale to tylko przekrzykiwanie się kto więcej.
  • Odpowiedz
@BackInBlack: Ciiii, przecież to elita internetu, oni sobie kitu wcisnąć nie dadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio ktoś wrzucał SUPER SENSACYJNE INFO, że Błaszczak niby jeździł latami do ZSRR xD wstawił zdjęcie wniosku paszportowego. Wkleiłem w odpowiedzi strony do obalania fake newsów, które jednoznacznie twierdzą, że to jest właśnie typowy fakenews. Efekt? Zostałem zminusowany i zasypany komentarzami typu: "A dlaczego niby mamy wierzyć w to, że to
  • Odpowiedz
@BackInBlack: Oczywiste, bo jak wiadomo, historia kościoła nie ma nic wspólnego z torturowaniem ludzi. Kompletnie nic, dlatego to jest takie oczywiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CrazyZdzich: Ty tak serio? xD Przecież to jest argument na poziomie przedszkolaka w rodzaju "a bo oni są źli, więc to musi być prawda".

To nie jest dyskusja o tym, czy kościół kiedyś kogoś torturował, tylko czy ten konkretny
  • Odpowiedz
@archubuntu: Chciałem tylko powiedzieć, że na zlecenie kościoła wytwarzano masę różnych narzędzi tortur, więc dla kogoś, kto głęboko nie siedzi w temacie, nie jest takie oczywiste, że to fejk. To wszystko ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz