Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa z medyczną marihuana przy testach? Nie mówię o jeździe samochodem bezpośrednio po użyciu, ale np za 24h albo nawet 2 dni po. Na autostradzie czy gdzieś zatrzyma policja i da narkotest czy np policja w Niemczech kubeczek na mocz. A thc wykrywa nawet kilka dni po.. Czy są problemy? Czy po okazaniu recepty, papierów od lekarza itp jest spokój? Czy po prostu jest system 0-1 po spożyciu i nie po spożyciu. Jeżdżę po Niemczech dużo i stosuję medyczną, bardzo małe ilości i nie codziennie.

#medycznamarihuana #marihuana #420 #palenie
  • 17
@Ximcio: Według mnie jest spory problem, to, że można czegoś używać jako leku nie zwalnia z tego, że pod wpływem nie można kierować pojazdami (przynajmniej w Polsce, w szwabi nie wiem jak jest), masz zakaz jazdy po alkoholu lub działającym podobnie środku.
Lekarz albo pacjent ma sobie ułożyły harmonogram dawkowania tak, aby nie jeździć x godzin po wdychaniu samochodem, wsio, nie mamy w Polsce określonej dawki THC we krwi, tak więc
  • 0
@voldi: mało, tj. Dawka 0.1-0.2 na kilka dni. Biorę "strzała" tylko przy ataku bólu. Ale chodzi mi właśnie o sam ślad w organizmie, bo czy to jest gram dziennie czy 0.1na kilka dni to i tak wykryje test i wyjdzie problem, bo nie wykazuje ze było używane 4 dni temu czy 10min przed ruszeniem w trasę. No paranoja.
@Ximcio: w Polsce pod czas terapii MM nr można kierować pojazdami mechanicznymi, dopiero gdzieś miesiąc po zakończeniu. Jak Cię złapią to przeprowadzają badania i powołują biegłych. Są dwie opcje albo będziesz oskarżony o jazdę pod wpływem (jeżeli paliłeś wczoraj lub kilka dni temu) albo po spożyciu (czyli jedziesz zjarany) i w obu przypadkach masz przypal, po spożyciu większy :)
  • 0
@Gregory1986: równie dobrze możesz np być obok osób co palą sobie rekreacyjnie, na grillu cxy coś i się "na wdychać" albo 2 dni wcześniej wróciłeś z Holandia lub Czech. No generalnie widzę, że lipa może być.. A co najgorsze ten chwast pomaga.. A dzięki takiemu prawu, to człowiek będzie musiał wrócić do ketonalu czy innego gówna... Bo to zdrowe i nie ma testów na to ( ͡° ͜ʖ ͡
@Ximcio: ja się nie znam, jak pisałem, artykuł który tam był, ten polski mówił, że ślad w organizmie nie ma znaczenia, tylko THC we krwi jak coś, nie CBD tylko THC we krwi oraz, że znika po 4-8h od wypalenia, więc jeśli artykuł jest prawdziwy to po 8h na pewno jesteś czysty.
Wyznacznikiem jest środek o działaniu psychoaktywnym.
Jeśli rzeczywiście mega mało tego masz to w momencie zatrzymania jak mają ale
@Ximcio: takie zalecenia maja się nijak do polskiego prawa. Mój lekarz mówił ze podczas terapii nie można prowadzić i obsługiwać maszyn i tak niestety jest według polskiego prawa. Oczywiście można się sadzić i dowodzić swego jednak większość spraw i tak jest na nie korzyść pacjentów niestety. Ale czym więcej wygranych spraw tym bliżej normalności ;)
  • 0
@Gregory1986: Ja wiem, tylko odnoszę się do tego co jest tam napisane. Równie dobrze mogę ja czy ktoś inny przebywać w towarzystwie palących i się biernie nawdychać i na drugi dzień też wyjdzie jak bedę jechał :P Chore prawo, ale co zrobić. liczyć tylko, że nie będzie przypału :) z fartem :)
@Ximcio pisałem o podobnej rzeczy kilka postów niżej.

Prawo w Polsce jest pod tym kątem słabe. Nie chodzi żeby jeździć zjaranym ale dzień po kiedy już nie ma efektów - powinno być legalne.

Niestety utrata prawa jazdy wg prawa jest tutaj niezależnie od stężenia obligatoryjna.

Sam zamierzam zrobić po prostu tak żeby kupić kilka testów na ślinę i sprawdzić na drugi dzień po waporyzacji. Zakładam że bagiety mają tożsame testy.

Inaczej mówiąc