Wpis z mikrobloga

Hej Mirko,

Drugi raz próbuje sama naprawić telefon i oczywiście wszystko jak krew w piach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pacjent to Xiaomi Redmi 4A, wymieniałam wyświetlacz, ale w sumie nie mam pewności czy cos jeszcze dodatkowo nie jest popsute (wcześniej telefon się nie włączał i chyba też się nie lądował, bo dioda się nie świeciła, chociaż już nie pamiętam w którym miejscu powinna się świecić, może tylko na wyświetlaczu?).

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem nowej baterii, bo ta wygląda podejrzanie (chyba).

Trzy pytania:
1. Czy to normalne, że bateria jest w takiej jakby "koszulce"? Powłoka baterii sprawia wrażenie papieru, który lekko odstaje od tego co jest w środku.
2. Czy da się w ogóle odpalić telefon bez baterii, jeśli jest podłączony do ładowarki?
3. Czy te taśmy wyglądają na prawidłowo wpięte? Ciężko było mi je wyciągnąć z gniazda, ale z drugiej strony nie siłowałam się z wpychaniem nowych, a też wyglądają trochę podejrzanie, nie wiem czy powinnam spróbować je wepchnąć jeszcze bardziej. Jak myślicie?

#telefony #pytanie #xiaomi #naprawatelefonu #elektronika #elektronikadiy (sorry jak was niepotrzebnie wołam xD)
FreakingAwesome - Hej Mirko, 

Drugi raz próbuje sama naprawić telefon i oczywiście w...

źródło: IMG_20230518_215052

Pobierz
  • 10
@FreakingAwesome sprawdź jakie napięcie na pinach od baterii, jeśli mniej niż 3.7 to zgon, i wtedy możesz kupić nową baterię albo spróbować podłączyć baterię bezpośrednio do zasilacza na jakiś czas. Dla bezpieczeństwa polecam mieć w pobliżu metalową miskę żeby wrzucić baterie jak się zapali ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@FreakingAwesome: obejrzyj sobie na yt filmik redmi 4a disassembly.
Baterie oryginalne jest czarna z napisami, cos jakby w koszulce termokurczliwej nie do konca przylegajacej, zwlaszcza na gorze i na dole.

O ile pamietam, tasmy powinny sie wklikac, jak ktos juz wyzej napisal.

Ogolnie sama podmianka ekranu bazujac na YT, to raczej zadne rocket science, kwestia zachowania kolejnosci i uzywania jednak mniejszego mlotka.