Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z łańcuchem w rowerze.

Kupiłem nowy łancuch bo stary KMC X11 już był mocno zajechany, kupiłem taki sam ale przyszedł krótszy o jedno ogniwo.
Fabryczny miał 59 ogniw (wraz ze spinką) a nowy tylko 58 ze spinką.

Czy będzie to błąd jeśli zamontuję ten łańcuch czy muszę go wydłużyć, a może jedno ogniwo nie ma znaczenia i będzie wszystko działać dobrze?

Dodam, że kaseta to 11-46T a rower jest elektryczny MTB

#rowery #rower #mechanika
ToTheMoon - Mirki mam problem z łańcuchem w rowerze. 

Kupiłem nowy łancuch bo stary ...

źródło: Wymiana-lancucha1

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@To_The_Moon: Na 90% będzie działać.
Załóż, zobacz czy bezproblemowo obsługuje cały zakres pracy przerzutki i czy zostaje wtedy jeszcze trochę luzu do wybierania nierówności. Jeśli tak, to luzik.

PS: Tylko zapisz sobie gdzieś, żeby następnym razem nie kupić jeszcze krótszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ZaQ_1: @Aramil

a jakbym wyciągnął jedną złączkę ze starego łancucha (ten sam model) i przykuł do nowego będzie ok?

Jedno stare ogniwo chyba nie sprawi, że nowy łancuch będzie działał gorzej?

No i zauważyłem, żę jest wersja e11 (nie X11) do E-bików, że niby wzmocniona, co mylicie może warto dopłacić? tym bardziej, że pokonuje ostre trasy w ciężkich terenach
  • Odpowiedz
Jak się z tym będziesz lepiej czuł do sztukuj ten łańcuch. Wg mnie jeśli wszystkie biegi normalnie wchodzą to nie ma potrzeby przedłużania go.

Jak to mid-drive to oczywiście dedykowany łańcuch trochę dłużej pożyje, jak hub do bez znaczenia.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Jeśli miałoby to w ogóle umożliwić założenie to czemu nie. Ale jeśli "na wszelki wypadek" to jedno zużyte ogniwo da imho gorsze efekty niż lekko bardziej naciągnięta przerzutka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mniej wzmocniona wersja po prostu będzie się szybciej wyciągać. Jak jeździsz ostro to zawsze też jest ryzyko zerwania łańcucha, przy słabszym ofc. większe.
  • Odpowiedz