Wpis z mikrobloga

#rozdajo
Inflacja w Polsce w kwietniu wyniosła 14,7 proc. w skali roku - wynika z finalnego odczytu GUS. To jednak tylko średnio. Każdy ma swoją osobistą inflację. Co według Was w ostatnim czasie zdrożało znacząco w ostatnim roku, co wpłynęło na wasze życie lub osoby z waszego otoczenia. Ile to mogło być w wartościach procentowych. Krótko opiszcie. Najciekawsza odpowiedź wygrywa.

Nagroda: książka o tematyce biznesowej o wartości do 60 zł, którą sami wybierzecie z Allegro z dostawą do paczkomatu lub innego punktu odbioru w ramach Allegro Smart!

Tu zaś prosty sposób jak efektywnie oszczędzać 10% na każdym zakupie

Rozdajo trwa do najbliższego poniedziałku do godziny 23:59. Ogłoszenie zwycięzcy w dniu następnym.

___
Dołącz do grupy na FB
Do obserwowania i czarnolistowania: #kasazpromocji

#rozdajo #jakdorobicrozdaje #pieniadze #promocje #promocja #zarabianie #oszczedzanie #okazja #okazje ##!$%@? #czytajzwykopem #budzetdomowy #finanseosobiste #oszczedzanie #pieniadze #zarobki #wydatki #ksiazki #czytajzwykopem
JakDorobiccom - #rozdajo
Inflacja w Polsce w kwietniu wyniosła 14,7 proc. w skali rok...

źródło: Blog (10)

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Slacky: o to to to. W ciągu 3 lat mój czynsz podrożał o 360 zł (podstawy), z czego 250 od stycznia. A nie zapowiada się na koniec podwyżek...
  • Odpowiedz
Pad thai z chińczyka koło mnie który kiedyś kosztował 16 złotych, teraz kosztuje 28 (o 75% więcej). Najgorsze w inflacji jest to, że nawet jak inflacja zwolni, to ceny nie wrócą do poprzednich, po prostu będą nadal rosły, tyle że wolniej.
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com: Czipsy. Lubiłem sobie kupić taką pakę 300 gram za 5 pln. No ale tak było z 4 lata temu. Obecnie jest 8 pln za 175 gr. Myślę że Laysy mogły skoczyć z 30% w rok, a jakieś wiejskie ziemniaczki to z 100% z 5 pln na 10 w biedronce. Nawet nie wiem czemu właśnie one, ciastka np tak nie poszły.
  • Odpowiedz
Najgorsze w inflacji jest to, że nawet jak inflacja zwolni, to ceny nie wrócą do poprzednich, po prostu będą nadal rosły, tyle że wolniej.


@Hue_Hue_Hue: No czyli wszystko się zgadza, rośnie inflacja to i rosną ceny. Chyba nic w tym dziwnego.
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com Może i dosyć głupie, ale kolka. Pamiętam, jak chodziło się do monopolowego i puszka ok 1,50 zł kosztowała, ale to było kilkanaście lat temu. Nawet te 3 lata temu 1l, który najczęściej kupuję kosztował w okolicach 4 zł. Teraz nie dość, że jest 850 ml to kosztuje 6-7 zł.
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com mleko w kartonie. Jeszcze niedawno za 1,8 zł, teraz 3,5 zł (za 3,2 procentowe). Odczuliśmy to znacznie, bo używamy zazwyczaj około litr na śniadanie :) (kaszka, owsianka :) )
  • Odpowiedz