Wpis z mikrobloga

@pelt: Ta sytuacja z obmywaniem kończyn osób starszych w czasie Songkran jest powiązana z polewaniem wodą statuetek Buddy - ma to przynieść oczyszczenie i zapewnić szczęście. Załączam film z przykładem jak to wygląda. Nie chciało mi się ucinać i jak ktoś chce zobaczyć tylko to polewanie wodą to od 2 minuty. Filmik nakręcony w najważniejszej świątyni w Mjanmie (dawna Birma) - Shwedagon Pagoda w Rangun. Wiem, że to poza powiatem ale
roo-bin - @pelt: Ta sytuacja z obmywaniem kończyn osób starszych w czasie Songkran je...
@Pompejusz trollujesz czy piszesz poważnie? Ja ci mimo wszystko odpowiem poważnie. Mianowicie wytłumacz mi patałachu jaka jest różnica między myciem osoby niedołężnej, która jest zdana na łaskę lub niełaskę drugiej osoby, a publicznym obmywaniem stóp na #!$%@? wie jaki znak? Jakbyś był bystrzejszy to byś zobacz na filmach Klapka, że w tym przedszkolu uczą dzieci gestów, które z naszej perspektywy są conajmniej dziwne.
@jerzy_poniedzialek

przeciez u nas to tez jest, m.in. w wielki czwatek, ale pytaj wierzących co to oznacza...


Jesteś pewien że to jeszcze działa? Nigdy w życiu nie słyszałem o takiej tradycji, podejrzewam że ludzie jednak dawno temu od tego odeszli. Niby mieszkam w Polsce B, ale pierwszy raz w życiu słyszę o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pelt: dziecko myje stopy matce. O #!$%@?. No dramat. #!$%@? tam, że matka umyła mu dupę od gówna niezliczone ilości razy. Dla wykopka to niepojęte, że są inne kultury poza ciemnogrodem. Przecież wy byście poza Europę nawet nie musieli nosa wychylać, żeby się czymś zszokować.
@mexicofan Taka kultura Azji stary. W Polsce się obcemu chłopowi spowiada z swoich błędów. To jest dopiero poddaństwo. Wolałbym sto razy umyć stopy mojej mamie niż mówić księdzu co #!$%@?łem w życiu.
@Pompejusz a ja obie te rzeczy krytykuję. Tylko ty mylisz nos z nosorożcem. Właśnie ta kultura azjatycka sprawia, że nie jest konkurencyjna do na przykład amerykańskiej. Bo w azji pracownik boi się swojego przełożonego, a w wolnym świecie wszyscy w teorii powinni być równi. Na pierwszym miejscu wobec prawa, a w państwach dalekiego wschodu jest normalne, że ten bogatszy, z większymi wpływami jest nadczłowiekiem.
@mexicofan Jak to nie jest konkurencja? Przespałeś ostatnie 50 lat? Japonia już 40 lat temu pokazała, że można. Korea Południowa pokazuje obecnie. Chiny. Singapury. Nawet Wietnam prężnie się rozwija ostatnio. Indonezja. Azja Południowo Wschodnia rośnie bardzo szybko. Zawiodła to kultura latynoska krajów Ameryki Południowej czy Murzyni z Afryki.