Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 4
@aduntorinas: Wydaje się mi, że w Azji Południowo-Wschodniej jest taka być może buddyjska tradycja z okazji czegoś, aby dziecko myło stopy rodzicowi, choć sądziłem że to raczej dotyczy dzieci starszych/dorosłych. Nie wiem jak ma to się nazywać. Może @roo-bin wypowie się?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@Dzikamery: wydaje się mi, że rodziców zapraszano w paczkach po czterech, aby zmieścili się razem na wspólnym zdjęciu. Być może większość rodziców dzieci w tym przedszkolu już przez to przeszła, tylko nie wszyscy za jednym razem. I oczywiście Gapa nie był na to zaproszony, bo formalnie nie jest rodzicem ()
  • Odpowiedz
@pelt: Taka sytuacja ma miejsce podczas tajskiego Nowego Roku (Songkran) - przynajmniej ja to tak kojarzę. Wtedy obmywa się nogi (lub ręce) starszym - w ten sposób okazując szacunek i prosząc o błogosławieństwo.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@roo-bin: Wygląda na to, że przedszkole połączyło ten noworoczny zwyczaj z dniem matki, żeby dzieci w ten sposób (przez obmywanie stóp) okazały w teorii szacunek i wdzięczność swym rodzicielkom.
  • Odpowiedz
@pelt: Moment może zaraz doszukam się w swoich przepastnych archiwach podróżniczych filmu pokazującego z czym to jest jeszcze związane.
  • Odpowiedz
@pelt: a jak ty chcesz przeżyć bez emerytury jak nie wychowasz sobie dziecka co ci szklankę wody przyniesie na starość?
  • Odpowiedz