Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że PiSowcy idą w zaparte. O rakiecie rzekomo nie wiedział nikt. Nie wiedział minister obrony, nie wiedział premier... nie wiedział prezydent.

Są tylko dwie możliwości:

1) Bezczelnie kłamią 3... różne osoby. O ile na kłamstwo Morawieckiego można machnąć ręką, to minister obrony i prezydent, już niekoniecznie.

2) Jednak kłamią generałowie. I powoli zaczynam brać tę możliwość pod uwagę.

#ukraina
Thorrand - Wygląda na to, że PiSowcy idą w zaparte. O rakiecie rzekomo nie wiedział n...
  • 26
  • Odpowiedz
@Thorrand: Wydaje mi się że wiedzieli Błaszczak, Duda wiedzieli, tylko info poszło omijając oficjalną drogę, raporty. A politycy kazali sprawę wyciszyć bo nie chcieli paniki przed Bożym narodzeniem. Więc oficjalnie sprawa została pewnie gdzieś zakończona na niższym szczeblu. Teraz znaleźli rakietę to politycy walą głupa w szczególności że jest przed wyborami, kozłem ofiarnym zostanie generał( który swoją drogą jest chwalony w międzynarodowym środowisku (nato i tak dalej), ktoś info takie wrzucał
  • Odpowiedz
  • 0
@lentilek:

No tak. To jest opcja nr 1 :)

Tylko widzisz. Co jest groźniejsze? Przyznanie się do tego, że nikt niczego nie wiedział? Czy powiedzenie publicznie tego, co Ty właśnie tu napisałeś?
  • Odpowiedz
  • 0
Jak najbardziej 1 opcja. Ufasz PiSowcom?


@Vixay:

Cóż. Mnie interesuje prawda. Ktoś bezczelnie kłamie... i jest to destrukcyjne dla wojska polskiego, dla... poczucia bezpieczeństwa obywateli.
  • Odpowiedz
@Thorrand: Destrukcja wojska polskiego nastąpiła jak tylko Macierewicz przyjął urząd. Te wydatki na armię mają przykryć nieudolność MONu. Rozmawiałem z wojskowymi to na szkoleniach jest tragedia jakościowa, a kiedy wysyłają pisma do MONu że nie mają miejsc żeby przyjąć rekrutów (brak pościeli, łóżek itp.) to MON odpowiada - RADZCIE SOBIE, ELDO.

Tak jak małe reaktory atomowe to przykrywka Orlenu na dalsze kręcenie lodów.

Prędzej słońce wybuchnie, niż PiSowiec przyzna się do
Vixay - @Thorrand: Destrukcja wojska polskiego nastąpiła jak tylko Macierewicz przyją...

źródło: BUkomJXnI8JFRL8X

Pobierz
  • Odpowiedz
@Thorrand: Przecież nikt się nie przyzna, do kłamstwa, poszła wersja że oni nic nie wiedzieli i tyle. Kozioł ofiarny jest? Jest, Pisowcy zadowoleni za pół roku prawie nikt nie będzie tego pamiętać bo przyjdą kolejne afery, bo tu aktualnie afera, goni aferę.
  • Odpowiedz
@Thorrand: Jak powiedział Stanisław Paluch: "Strach jest, ale zasadniczo zawsze staram się mieć kwit."
Sprawa potencjalnie do wyjaśnienia w 30 sekund jeśli gdzieś jest papierowy ślad po meldunkach lub podjętych działaniach. A jeśli robią wszystko na gębę...
  • Odpowiedz
  • 1
@slapdash:

No to czemu nie wyjaśniają? :)

Trzeba być konsekwentnym. Jeśli generałowie kłamią — trzeba ich #!$%@?ć na zbity pysk i pociągnąć ich do jakiejś odpowiedzialności, prawda?

A jeśli politycy przerzucają winę na ów generałów, podkopując moje poczucie bezpieczeństwa — to w obowiązku tych ludzi jest powiedzieć mi, że oni zrobili wszystko zgodnie z procedurami i pokazać ów kwit.
  • Odpowiedz
No to czemu nie wyjaśniają? :)


@Thorrand: a, to o to pytaj generałów i ich przełożonych.
Ja się z tobą całkowicie zgadzam, tylko weź pod uwagę w jakich realiach żyjemy: Pis to partia miernot i dla miernot. Pis nie jest w stanie zarządzic budką z kebabem a co dopiero krajem coraz bardziej zaangażowanym w konflikt zbrojny. Jedyny algorytm jaki pis zna to"problem=rozdać pinondze." Nieważne, czy pandemia, czy wojna, czy zatruta rzeka.
  • Odpowiedz
  • 0
@slapdash:

Chodzi mi tylko o to, że należy brać pod uwagę możliwość, że to wina leży po stronie generałów. Na wykopie opisywałem pewną aferę, gdzie ludzie również pisali, że to na pewno PiSowcy kłamią i manipulują.

No a właśnie tak nie było :)
  • Odpowiedz
  • 0
@musztym:

Z doświadczenia. Pisałem o aferze związanej z Rafako i budową przez ów spółkę bloku 910 MWe na Jaworznie.

Wiem jak wygląda ta afera i kto jest za nią odpowiedzialny... na pewno nie ci, którzy są wskazywani winnymi na wykopie xD

Czy coś się wydarzyło? A no tak. Masz PiSowców, którzy chodzą po mediach i wprost mówią o tym, że niczego nie wiedzieli. Skoro kłamią... nie lepiej byłoby przemilczeć sprawę?

Do
  • Odpowiedz
Słabe to doswiadczenie, oparte na jednej sprawie i pomijaniu tyłu innych spraw.

Masz PiSowców, którzy chodzą po mediach i wprost mówią o tym, że niczego nie wiedzieli. Skoro kłamią... nie lepiej byłoby przemilczeć sprawę?


@Thorrand: pytają ich o to, to odpowiadają. Nikt nie chodzi wydawać oświadczeń xd

Do tej pory gdy PiSowcy coś #!$%@?, to raczej nie gadali o tym w mediach, tylko unikali tematu jak ognia


@Thorrand: nieprawda. było
  • Odpowiedz
  • 0
@musztym:

Ale mnie nie obchodzi co się Tobie wydaje, bo to nie ma żadnej wartości. Podałem przykład ostatniej (głośnej) afery, która wygląda inaczej niż życzą sobie tego wykopki.

Pytają ich o to, to odpowiadają. Nikt nie chodzi wydawać oświadczeń xd


Spójrz tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=4K6XciWTPjY

Tutaj też pytali :)) A odpowiedź była... inna. W innym tonie... unikanie odpowiedzi, kluczenie.

nieprawda. było tak jak teraz, dopóki dziennikarze poruszają temat to będę kręcić.


Oczywiście, że
  • Odpowiedz