Wpis z mikrobloga

neuropki oraz inni różnej maści nie-do-końca rozwinięci umysłowo użytkownicy tego portalu, bardzo często zadają, w kontekście pomysłów uproszczenia podatków konfederacji, ich zdaniem bardzo trudne pytanie: <<A SKĄD ONI WEZMĄ NA TO PINIĄŻKI >>.
Cóż, pytanie może i jest trudne dla kogoś, kto nie zarządzał nawet domowym budżetem, a pieniądze dostaje od mamy w formie kieszonkowego albo z jakiejś lewicowej fundacji lub z farmy trolli Giertycha.
No ale ja nie mam im tego za złe, w końcu skąd mają to wiedzieć, skoro nie przepracowali w rynkowych warunkach ani godziny.
Dlatego też zupełnie ZA DARMO i PRO PUBLICO BONO dam wam lekcję.
Otóż, trzeba sobie pobrać z poniższej strony dokument: https://www.gov.pl/web/finanse/sprawozdanie-roczne-za-2021
i linijka po linijce przeanalizować każdą pozycję i zastanowić się, czy ten wydatek jest rzeczywiście konieczny?
Prosty przykład: wydatki kancelarii premiera przez jakieś 15 lat oscylowały w granicach 120 mln złotych, a w 2022 rekordowo zaplanowane były na 800 mln!!! (a i spotkałem się z danymi że przekroczą miliard). Tak więc, należy się zastanowić, czy taka ich wysokość jest zasadna. Może wystarczy tylko 1/3 tego. Proszę bardzo, w 3 minuty zaoszczędziłem jakieś 600 mln złotych.
I jeszcze taka moja rada.... dziwicie się, że nikt nie chce z wami dyskutować. Jak mamy z wami dyskutować skoro nie ogarniacie takich podstaw. Zamiast spamować tag 2173 raz jakimś tweetem dziadka korwina, poczytajcie książki i zacznijcie zadawać sensowne pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfederacja #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #polityka
kolegazsasiedztwa - neuropki oraz inni różnej maści nie-do-końca rozwinięci umysłowo ...

źródło: dlaczego musze rozmawaic z takimi glabami

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cóż, pytanie może i jest trudne dla kogoś, kto nie zarządzał nawet domowym budżetem, a pieniądze dostaje od mamy w formie kieszonkowego albo z jakiejś lewicowej fundacji lub z farmy trolli Giertycha.


@kolega_z_sasiedztwa: I co, te miliony na administracje mają zrównoważyć przychody z podatków liczonych w dziesiątkach miliardów? No ale cóż, sprawa może być trudna dla kogoś, kto nie zarządzał nawet domowym budżetem, a pieniądze dostaje od mamy w formie
  • Odpowiedz
@kolega_z_sasiedztwa: mysle ze bylaby to spoko opcja, na zaprezentowanie czegoś realnego, a nie opieranie sie tylko na sloganach.

Teraz w konfederacje uderzaja z argumentem, ze to sa populizmy - jakby byly przedstawiona jakas analiza, mozna byloby zbijać takie zarzuty
  • Odpowiedz
Skoro wystarczy tylko przeanalizować, czemu nikt tego nie zrobił i nie przedstawił konkretnej propozycji?


ps te kilkaset mln to są grosze


@wiedzmy: Bo nikomu na tym nie zależy i nikogo to nie interesuje. Jeszcze można dorzucić 2mld na TVP, 10mld na niewykorzystane szczepionki, willa plus, CPK, lotnisko w Radomiu, elektrownia atomowa, której nie ma, samochody elektryczne, których nie ma i nie zapominajmy o 70mln Sasina. Tyle na szybko z pamięci
  • Odpowiedz