Wpis z mikrobloga

@Neaopoliti: Kazdy przedsiebiorca chce ciac koszty. To jest normalne. Nie wiem jaka dzialalnosc prowadzisz ale placenie minimlnej "bo tak mozna" normalnym nie jest.

Jestem dosc mocnym pzeciwnikiem czegos takiego jak placa minimalna. Ale rownoczesnie jak widze januszy plcacych minimalna "bo tna koszta" to mi sie dzwiga na wymioty.
@gorzki99: spoko, załóż firmę i płać więcej na wsi, gdzie masz 30% bezrobocia i ograniczoną ilość klientów... Dlaczego każdy myśli, że w Polsce jest tylko Warszawa i duże zarobki? Na wsi i małych miasteczkach do 10k ludności psy dupą szczekają i masz 70% lokali do wynajęcia.
spoko, załóż firmę i płać więcej na wsi,


@Neaopoliti: A czy ja Ci mowie gdzie masz firme zalozyc?

Ale niech juz bedzie ta Twoja wies. W zalodze masz Henka i Zdzicha. Heniek ma wyjebongo - przychodzi odbebnic swoje za minimalna i jest ok. Zdzichu robi 3x tyle co heniek a ty mu placisz minimalna BO MOZESZ. Bo takie warunki a tej wsi. Tniesz koszta i maksymalizujesz zysk. Tylko dlatego zdzichu boi
@gorzki99: do pracy przyszedł nowy pracownik, który zarabia 5000 zł, gdzie starzy pracownicy dostają 3.000 zł. Starzy pracownicy zapytali się szefa czemu nowy dostaje więcej skoro robi to samo i nie ma doświadczenia to szef odpowiedział, że nie znalazł takich jeleni jak oni, żeby pracowali za tyle samo.
@gorzki99: a jakie powinno być wynagrodzenie za najprostsze prace, niewymagające żadnych kwalifikacji? Jeżeli przedsiębiorców obciąża się dużymi kosztami to jest jasne, że nie będą skłonni sami do podnoszenia pensji, bo im się to nie zepnie. Dodatkowo podnoszenie minimalnej powoduje że równamy pensje wszystkich do dołu - jeżeli teraz dwie osoby zarabiają 3500 i 4000 zł, to po podniesieniu minimalnej do 4000 zł, z dużym prawdopodobieństwem, obie będą zarabiały po 4000 zł.
@Neaopoliti: @tomek123456789 Panowie ale powoli.

Ja jestem przeciwnikiem czegos takiego jak placa minimalna. Bylem, jestem i bede.

NIe ma takiej opcji zeby kazda praca byla wyceniana tak samo. Kazda praca jest wazna ale przyslowowe "mycie podlog" nie moze byc wyceniane tak samo jak praca ktora przynosi pracodawcy zyski. Co do tego to mnie nie musicie przekonywac.

Jak wspomnialem - kazda praca jest wazna i zadna nie hanbi. Ale nie moze byc