Wpis z mikrobloga

W jaki sposób przetestować sprawność zasilacza, który potencjalnie może być wadliwy?
Sytuacja jest taka, że ostatnio podczas grania w jedną gierkę komputer się całkiem wyłączał, z tym, że działo się to ciągle w tym samym/prawie tym samym momencie gry, więc uznałem, że coś jest nie tak z grą. W innych grach nic się nie działo, jakiś benchmark przeszedł bez problemów, aż w końcu zdarzyło się również w innej grze. Na logikę jest to raczej zasilacz, jednak zanim wymienię na nowy to wypadałoby go jakoś przetestować. Innego komputera nie mam żeby to sprawdzić. Są jakieś inne sposoby? chyba, że winy szukać również gdzieś indziej?
Specyfikacja:
Zasilacz: Be quiet system power 9 500w
Reszta: msi b560m a-pro, i5 11400f, rx 6600xt asus dual, ram 2x8gb 4000mhz cl18 (leci na xmp, oc wyłączyłem bo myślałem że tu może leżeć wina), lexar nm620 1tb.

#komputery
  • 6
leci na xmp, oc wyłączyłem bo myślałem że tu może leżeć wina)

xmp to nadal OC w zasadzie. z wyłączonym całkiem możesz jeszcze sprawdzić

co do zasilacza, w domu możesz pobrać occt i tam są różne testy. testujesz każdy podzespół osobno i potem całościowo, jak osobno nic się nie dzieje ale wywala się jak obciążysz wszystko to prawdopodobnie zasilacz.
@kerri:
  • 0
@wypokowy_expert: @10129 Sytuacja jest taka, że nie zdążyłem testów zrobić a teraz zaczął się wyłaczać nawet na przeglądarce.
Więc kupować już nowy zasilacz czy może istnieje coś jeszcze co może doprowadzać do wyłączania się komputera?
@kerri zasilacz może odcinać zasilanie nie dlatego, że jest zepsuty tylko bo jakieś zwarcie albo przeciążenie bywa i zabezpieczenie go odłącza więc zawsze jest szansa, że coś innego to produkuje.

ale raczej zasilacz jak żadnego błędu nie wyświetla. napięcia od biedy można sprawdzić multimetrem.

są do tego testery ale raczej nie będziesz kupował specjalnie