Wpis z mikrobloga

Markus IKEA kopie prądem? Mirki ostatnio znajomy kupił swoim pracownikom fotele Markus do pracy przy kompie i odkąd to zrobił, to skarżą się, że czego nie dotkną, to kopią prądem. Poszukałem w necie i faktycznie jest poruszany ten temat. Jest to niebezpieczne dla kompa i urządzeń peryferyjnych? Jak można temu przeciwdziałać? Jakaś mata na siedzisko z innego materiału?

#ikea #informatyka #biuro #komputery #it
  • 9
  • Odpowiedz
@Fabian89 nie wiem co to dokładnie, ale przy siadaniu/wstawaniu idzie jakiś impuls że monitor mi gaśnie na sekundę xd ale tylko przy podłączeniu przez VGA, przy HDMI jest ok
  • Odpowiedz
Markus IKEA kopie prądem? Mirki ostatnio znajomy kupił swoim pracownikom fotele Markus do pracy przy kompie i odkąd to zrobił, to skarżą się, że czego nie dotkną, to kopią prądem. Poszukałem w necie i faktycznie jest poruszany ten temat. Jest to niebezpieczne dla kompa i urządzeń peryferyjnych? Jak można temu przeciwdziałać? Jakaś mata na siedzisko z innego materiału?


@Fabian89: Sprzęty są uziemione więc szansa prawie żadna. Jeśli już to jakbyś naelektryzowany
  • Odpowiedz
@Fabian89 kup nawilżacz lub osuszacz powietrza, nie pamiętam. kiedyś czytałem że problem elektryzacji może być związany z wilgotnością powietrza. musiałbyś poszukać coś na ten temat
  • Odpowiedz