Wpis z mikrobloga

Ilekroć na wykopie pojawi się jakaś pozytywna informacja dotycząca polskiej gospodarki, społeczeństwa, polityki, kultury albo wojska lub przemysłu. Jest ona natychmiast umniejszana, wyśmiewana, poddawana w wątpliwość, wyszydzana i zarzucana ironicznymi memami.

Ilekroć na wykopie pojawi się jakaś negatywna informacja dotycząca polskiej gospodarki, społeczeństwa, polityki, kultury, wojska lub przemysłu. Jest natychmiast wyolbrzymiana, wzmacniana, uznawana za pewnik, rozdmuchiwana i wykorzystywana do uznania że nic nie warto.

Gdybym był oficerem rosyjskiego FSB mającym za cel, dezinformację w polskim społeczeństwie, to wykorzystał bym do tego właśnie wykop. Widziałem tutaj znaleziska w jakim Kaczyński był przedstawiany na tle flagi ZSSR i III Rzeczy (dosłownie) i insynuowało się takie absurdy, że to wręcz raziło, a setki osób to wykopywały pisząc, że polska powinna zniknąć, to państwo z kartonu, lepiej nic nie róbmy, siedźmy cicho, nic nie umiemy i nic nie znaczymy i że należy doprowadzić do jakiś siłowych rozwiązań aby tylko karakana odsunąć od władzy nawet za cenę wojny domowej.

Czego Rosja by chciała? Zmniejszenia pomocy dla Ukrainy. Jak to osiągnąć? Wykorzystajmy ludzi będących w opozycji do obecnej władzy uznawanej za skrajnie antyrosyjską radykalizując jej przeciwników do poziomu jaki wywoła jakieś społeczne wybuchy albo przynajmniej ograniczy jej sprawczość w polityce zagranicznej. Siejmy zwątpienie, niewiarę, wyszydzajmy każdy krok podjęty dla wzmocnienia polskiej państwowości i wzmacniajmy ruchy anarchistyczne i pacyfistyczne. To się nasuwa samo jeśli pomyśleć logicznie. Jeśli nie można w Polsce skutecznie wesprzeć ruchów pro rosyjskich bo te nie cieszą się poparciem u nikogo, to przynajmniej doprowadźmy do neutralizacji polski poprzez wzmacnianie konfliktów wewnętrznych jakie ją zdestabilizują.

Jak można mieć skończone wyższe studia, opłacać OC za auto ,wynajmować mieszkanie, pamiętać o opłaceniu rachunków i nie dostrzegać pewnych pojawiających się prawidłowościach na wykopie i innych mediach społecznościowych? To się aż rzuca w oczy, że dzieje się tutaj coś nienaturalnego. Wspieranie Rosji otwarcie jest nieskuteczne i nie może się udać, więc jako inteligentny oficer FSB zrobił bym to co powyżej. Podejrzewam, że masowe protesty we Francji przeciwko reformie emerytalnej są celowo radykalizowane i wzmacniane przez Rosję. Warto przypomnieć, że strajk kobiet też był celowo radykalizowany właśnie przez Rosję o czym można poczytać w śledztwach dziennikarskich.

Tutaj jest wyczerpujący artykuł na ten temat napisany przez nieprzypadkowych ludzi opisujący jak wykorzystywano polskie spory wewnętrzne do destabilizacji:
https://cyberdefence24.pl/bezpieczenstwo-informacyjne/strajk-kobiet-nord-stream-2-i-atom-w-co-gra-rosyjska-dezinformacja

Wy bardziej nienawidzicie PiS czy bardziej kochacie Polskę? Ja dostrzegam, że na pewne to drugie, ale jesteście tak łatwi do radykalizacji, że gdyby ktoś zasugerował, że Macierewicz z Błaszczakiem jedzą na śniadanie małe kotki podlewaną krwią dziewicy, to bylibyście skłonni w to uwierzyć i zorganizować demonstracje

Odpowiedź wykopków?

Memy, ironia, insynuacje i wyparcie. Tymczasem to ja mówię wam prawdę.

#przemyslenia #rosja #ukraina #wojna #propaganda #pis #agenciwplywu #dezinformacja
N.....n - Ilekroć na wykopie pojawi się jakaś pozytywna informacja dotycząca polskiej...

źródło: 156805989-russian-secret-service-officer-recording-diplomatic-conversations-with-special-listening-device

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Nostrian: Najważniejsze to dokopać temu z drugiej strony ściany/ulicy/barykady, bez względu na koszty, w tym możliwość kolejnego rozbioru. Taka już nasza natura. Ważne żeby tamci mieli gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nostrian: Obawiam się, że to bardziej wściekłe lewactwo niż dzieło fsb, chociaż gdy czytam to ich obrażanie Polski, Polaków jakimi to nie jesteśmy historycznymi przegrywami, biedakami, darmozjadami itd to nie mogę wykluczyć, że dostają za to siano od samego Włodka z czerwonego Kremla.
  • Odpowiedz
@Nostrian: Odkrycie ameryki, ze we wszystkich mediach bardziej klikają się negatywne informacje, niż pozytywne. Nowe nie znałem powiem Ci więcej. Media szczególnie te masowe żerują na emocjach, a że wykop jest swojego rodzaju agregatorem treści to i widownia będzie mocniej reagować na negatywny wydźwięk informacji. To są stare sztuczki jak świat dlatego trzeba z uwagą przyglądać się treścią jakie przetwarzamy, bo bardzo często robimy sobie śmietnik w głowie. Skupiamy się na
MxS89 - @Nostrian: Odkrycie ameryki, ze we wszystkich mediach bardziej klikają się ne...
  • Odpowiedz
@Nostrian: Taki trend panuje od dobrych kilku lat. Ja bym się tutaj raczej nie doszukiwał rosyjskiej farmy trolli tylko kompleksów sporej części społeczeństwa. Kolejna sprawa to fakt że ludzie zawsze chętniej będą klikali na teksty które mają negatywne zabarwienie i generują u nich emocje.....tak już działają wszystkie media społecznościowe.
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf: Jest różnica pomiędzy konstruktywną krytyką( trzeba zmienić system podatkowy na przykład) a jawnym pisaniem o polskich rolnikach darmozjadach na przykład. To są te detale. Tu możesz zobaczyć jednego z takich trolli, taka narracja jaką opisał op tu panuje dzięki takim jak oni. To nie jest ani normalne ani zdrowe. Zasłonili się dobrem Ukrainy by bez konsekwencji móc cisnąć po Polakach.
A.....n - @nostalgiwolf: Jest różnica pomiędzy konstruktywną krytyką( trzeba zmienić ...

źródło: IMG_20230408_091443

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nostrian: są ludzie tacy jak ja którzy szydzą z każdej formy nacjonalizmu czy patriotyzmu. Jak nie masz własnych osiągnięć z których możesz być dumny to wtedy grzejesz się w blasku tego że ktoś kto osiągnął sukces, urodził się w tym samym rejonie ziemi co ty. Dla mnie słabe.
A reszta. Od tysięcy lat ta sama zasada. Divide te impera. Dziel i rządź. Zawsze tak było. Łatwiej zarządzać podzielonym i skłóconym społeczeństwem.
  • Odpowiedz
@Nostrian: Brawo, nareszcie ktoś dosadnie i w przejrzysty sposób napisał, o co w tym wszystkim chodzi, ale co najgorsze to jestem święcie przekonany, że w 90% przypadków oczerniania Polski czy umniejszania jej sukcesów stoją zwykli nieświadomi użytkownicy tego portalu. A oficer GRU tylko siedzi i bierze co miesiąc premie za dobrze wykonywaną robotę na wykopie xD.
  • Odpowiedz
@Nester86: Mylisz poczucie wspólnotowości z nacjonalizmem, a spółdzielczość z komunizmem. Nie będzie społeczeństwa artystów w jakim każdy może być samodzielnym atomem dumnym tylko ze swoich osiągnięć, to naiwne marzenie osób inteligentnych jacy projektują swoje możliwości na innych.

Jeśli zachód upadnie, to przyjdzie tutaj despotyzm Rosji, Chin, Korei Północnej, a nawet religijnych fanatyków jak Iran. Nie ma żadnej alternatywy i trzeciej drogi, nie ma gdzie uciekać.

Tacy ludzie jak ty walczyli by
  • Odpowiedz
Tymczasem to ja mówię wam prawdę.


@Nostrian: XD. Niezła megalomania.

Edit: Może przypomnę ci twój niedawny komentarz i zadam w związku z nim pytanie: ty bardziej nienawidzisz opozycji czy bardziej kochasz Polskę?

Osobiście nigdy nie głosowałem na PiS ale teraz to zrobię, skłonił mnie do tego wykop i silni razem na twiterze. Opozycja zachowuje się jak ludzie chorzy z nienawiści, a to ostatnie czego Polsce potrzeba.
  • Odpowiedz
Wykorzystajmy ludzi będących w opozycji do obecnej władzy uznawanej za skrajnie antyrosyjską


@Nostrian: Tylko uznawanej, bo PiS jest w sferze faktycznej prorosyjski. A raczej realizuje rosyjskie cele, czyli osłabienie Polski na arenie międzynarodowej, oddalenie jej od UE oraz NATO. Afera taśmowa to przecież sprawka rosyjskich służb. A w konsekwencji tej afery PiS doszedł do władzy.
  • Odpowiedz
@dr3vil: PiS jest konserwatywny ale nie prorosyjski, to nie jest to samo jak chciały by osoby o lewicowych poglądach.

PiS chce uniezależniania się od Niemiec co jest odbierane jako bycie anty UE co też jest nadużyciem. Niemcy to nie UE a jeśli faktycznie tak jest, to UE nie jest tym czym myślimy. Jeśli UE ma polegać na tym, że Francja i Niemcy się spotkają i będą o wszystkim decydować, to jest
  • Odpowiedz
@cukru: Ja bardziej kocham Polskę i dlatego nie poprę ludzi jacy dla pokonania PiS są w stanie uderzać w Polskę zagrażając jej istnieniu.

Ja myślę w przeciwieństwie do ludzi na wykopie i nie nakręcam się mimikami i nie jestem fałszywie skromny.

To ja mam rację i wie to każdy kto myśli.
  • Odpowiedz
@luneczek21: Każda władza jest była i będzie narażona na korupcję i nic tego nie zmieni bo taki jest świat.

Liczy się nie samo występowanie danego zjawiska ale jego powszechność. Dla mnie działania PiS wzmacniające Polską państwowość są bardziej istotne od korupcji jaka nie wykracza poza to co było i będzie u wszystkich poprzednich i przyszłych partii jakie utworzą rząd.

Korupcję należy zwalczać i nie wolno jej tolerować, ale wmawianie ludziom, ze
  • Odpowiedz
Ja myślę w przeciwieństwie do ludzi na wykopie.


@Nostrian: Daleko cię to myślenie nie zaprowadziło. Jesteś tak samo, jeśli nie bardziej, zmanipulowany jak ludzie których opisujesz we wpisie, tylko przez drugą stronę.

Ja bardziej kocham Polskę i dlatego nie poprę ludzi jacy dla pokonania PiS są w stanie uderzać w Polskę zagrażając jej istnieniu.


Potężna opozycja nawet nie rządzi, a zaraz przez nią Polska przestanie istnieć XDD. Pisałeś coś o wyolbrzymianiu
  • Odpowiedz
@Nostrian: Czym się to uzależnienie niby objawia? Zwolnieniom podatkowym niemieckich firm w Polsce? Chociażby Mercedesa? A nie czekaj, to PiS jednak im je przyznał. A pamiętasz jak na początku ich rządów Misiewicz wparował do Centrum Kontrwywiadu NATO? Albo jak anulowali zamówione już Caracale, przez co Polska utraciła możliwości operacyjne w zakresie ratownictwa strefy przybrzeżnej, bo stare poradzieckie Mi już się sypały? Albo jak przebazowali czołgi na wschodnią granicę czyniąc je w
  • Odpowiedz
@cukru: Kontekst jest istotny, kontekst jest wszystkim. To, że opozycja wykorzystuje swoje wpływy w Unii aby wstrzymywać finansowanie dla Polski jest faktem i wystarczy czytać co opozycja pisze w swojej prasie. Ja to robię.

Samo to, że w Hiszpanii jest dokładnie taki sam spór prawny jak w Polsce a Hiszpania dostała Pieniądze z KPO tylko dlatego, że jej rząd należy do Europejskiej Partii ludowej dowodzi bardzo wielu rzeczy.

Respiratory? W tamtej
  • Odpowiedz