Wpis z mikrobloga

mirki z #ruchdrogowy powiedzcie mi kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji?

na drodze z pierwszeństwem jest pas tylko do skrętu w prawo, a potem staje się "wyjazdowym"; wyjeżdżający mają warunkową strzałkę w prawo – czy auto B powinno puścić auto A, które zmienia pas żeby skręcić w prawo i włączyło już kierunkowskaz?
magic96 - mirki z #ruchdrogowy powiedzcie mi kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji?
...

źródło: fHDP6sP

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@magic96: "B" ma wolny pas, więc wyjeżdża. "A" przy zmianie pasa powinien się najpierw upewnić, że może to zrobić w bezpieczny sposób, czyli w taki, żeby nie spowodować kolizji z pojazdem "B".
  • Odpowiedz
  • 0
@eugeniusz_geniusz: @sphinxxx czyli rabini się wypowiedzieli :D

miałem dzisiaj taki przypadek i byłem ciekawy kto wymusił pierwszeństwo – w każdym razie wniosek jest taki, żeby tak czy tak zawsze się oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@magic96 Ja widzę to tak że A jedzie pierwszy a B to wogóle powinien się zatrzymać przed strzałką i po upewnieniu się że może jechać dopiero wjeżdżać na główną
  • Odpowiedz
@magic96: B musiałby ustąpić tylko wtedy, gdy A by jechał pasem prawym, a nie środkowym (bo wtedy nie ma komu ustępować). A jedzie środkowym, B skręca bezkolizyjnie na prawy. Manewr zmiany pasa jest już kolejnym zagadnieniem, za skrzyżowaniem, więc jeśli A nie spojrzy w lusterko i wjedzie w pojazd B na prawym pasie, to będzie jego wina.
  • Odpowiedz