Wpis z mikrobloga

Chyba banujący w dyskusji rowerzyści nie wiedzą, że robią sobie tylko pod górkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@reddin wrzucił film, gdzie nie jedzie drogą rowerową, bo nie było znaku pionowego, więc popyla na rowerku ulicą i powołuje się na dziennik ustaw odnośnie znaków.

i w tym dzienniku ustaw jak byk:

6.5) Znaki poziome odzwierciedlające znaki pionowe ostrzegawcze lub zakazu albo dodatkowe znaki szlaków rowerowych stanowią powtórzenie zastosowanych znaków pionowych, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.

nie ma przepisu szczególnego odnośnie DDR, jeśli brak jest znaku pionowego należy się stosować do poziomego - bo nie został on usunięty, a stanowi powtórzenie. jako kierowca nie mogę wyprzedzać na podwójnej ciągłej (znak poziomy) nawet jeśli nie ma znaku pionowego B-25 (zakaz wyprzedzania).

gdyby oznakowanie miało być zdjęte, to poziome też powinno być zdjęte (tak, oznakowanie poziome się zmywa specjalnym środkiem i trwa to chwilę).

skoro znak poziomy stanowi powtórzenie znaku pionowego, to masz się do niego stosować. może ktoś ten znak pionowy wyrwał albo był wypadek i znaku tymczasowo nie ma.

a jeśli nie i musi być znak pionowy, to wyprzedzanko na podwójnej ciągłej bez znaku B-25 i czołówka z rowerzystą jadącym środkiem jezdni - myk, wina rowerzysty.

#rower #samochody #kierowcy #polskiedrogi
  • 28
  • Odpowiedz
@manjan: Co Ty pijesz po nocach?

POWTORZENIE.

Zeby nastapilo powtorzenie to trzeba miec co powtarzac. Nie ma znaku pionowego, nie ma powtorzenia.

Najprosciej jak sie da:

Znaki pionowe umieszczone po lewej stronie sa powtorzniem znakow po prawej.

Jak na przyklad masz 3 pasy w jednym kierunku to masz jeden znak po prawej stronie prawego pasa a drugi po lewej stronie lewego pasa (kojarzysz sytuacje?)

Jak bedziesz mial znak tylko po lewej
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99:

po pierwsze, znak po lewej stronie mnie interesuje, jeśli został umieszczony na drodze jednokierunkowej - a takie są drogi rozdzielone pasem zieleni. jest powtórzeniem - to znaczy, że jeśli istnieje, to muszę się do niego stosować.

po lewej stronie drogi umieszcza się chociażby znak zakazu skrętu w lewo, i bardzo często nie ma tego znaku po prawej stronie.

tak samo ze znakami poziomymi. drogi rowerowe przylegające do jezdni nie są
  • Odpowiedz
@gomjeden: Nie no. Termin powtorzenie jest chyba prostszy od jezdnia czy ulica.

Nie da sie powtorzyc czegos czego nie ma. Powtorzenie to z definicji drugie (i kolejne) cos.

Nie ma pierwszego to nie ma drugiego. Da sie cos prostszego?
  • Odpowiedz
@manjan: Jak chcesz z pasa do jazdy na wprost jechac w lewo? Nie rob tego bo zaplacisz mandat.

znak po lewej (zakaz skretu lewo) jest powtorzeniem znaku poziomego.

Wiesz ze w polsce czasem pada snieg? Na wypadek jakbys nie widzial ze jestes na pasie do jazdy na wprost (bo naszych drogowcow zima zaskoczy) masz znak po lewej jako powtorzenie.
  • Odpowiedz
  • 0
Jak chcesz z pasa do jazdy na wprost jechac w lewo? Nie rob tego bo zaplacisz mandat.


@gorzki99: jakiego pasa do jazdy na wprost? nie widzę znaku pionowego. poziomy jest powtórzeniem znaku pionowego (według ustawy), więc jeśli pionowego nie ma, to poziomy nie obowiązuje, a tym samym, znak po lewej nie może być powtórzeniem tego poziomego - PRAWDA? no sam przecież próbowałeś zrobić ze mnie idiotę, a ja Ci pokazuję życiową
  • Odpowiedz
jakiego pasa do jazdy na wprost? nie widzę znaku pionowego.


@manjan: znak pionowy do jazdy na wprost na drodze 3 pasowej... no ciekawe.

Znam tylko nakaz jazdy prosto. i za uja nie wiem jak oni by go miei wbic miedzy prawym pasem (do prawoskretu) a srodkowym (do jazdy na wprost). jak widziales taka sytuacje to zapodaj - chetnie zobacze.

Jesli pokazezsz mi taa sytuacje gdzie znak pionowy jest wbity pomiedzy pasami
  • Odpowiedz
  • 0
znak pionowy do jazdy na wprost na drodze 3 pasowej... no ciekawe.


@gorzki99: https://www.google.com/maps/@52.2266663,20.987411,3a,75y,169.96h,81.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1so5ftn7qUY_E1K8sJhVChPg!2e0!7i16384!8i8192

powiedz mi, że nie jeździsz drogami publicznymi. tu masz 4 pasy, i znak tylko po lewej stronie.

Znam tylko nakaz jazdy prosto. i za uja nie wiem jak oni by go miei wbic miedzy prawym pasem (do prawoskretu) a srodkowym (do jazdy na wprost). jak widziales taka sytuacje to zapodaj - chetnie zobacze.


@gorzki99: cóż, sam
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: ejjj, ale czekaj, to jak napisałem, że to nakaz, to policzyłeś automatycznie "znak nakazu"? no nie.

to teraz powiedz mi, bo już się pogubiłem. znaku pionowego nie ma lub to tylko znak uzupełniający, znak poziomy bez pionowego nie obowiązuje, to jak jechać? ()

tak, ten znak informuje, jaki jest NAKAZ jazdy danym pasem. bo NAKAZ to znak poziomy, który nie ma odpowiednika w znaku pionowym. i
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: a tak naprawdę to marna próba zrobienia ze mnie debila, bo do niczego się nie odniosłeś.

cóż, jednego rowerzystę potrąciłem, przejechałem mu po obu nogach i było otwarte złamanie ręki. jechał źle, po tym, jak się wykurował, płacił dużo kasy za naprawę samochodu. i policja, i sąd, przyznały mi rację.

apeluję, żebyś serio, zamiast patrzeć się na testy z prawka, życiowo podchodził do jazdy rowerem. bo ja jeżdżąc przez parę
  • Odpowiedz
@manjan: Czlowieku ale tak na serio... Czego Ty nie ogarniasz?

Ja w painta tak nie do konca ale moze ogarniesz:

Jak chcesz w miejscu czerwonych kropek postawic znaki pionowe? Pokaz mi jedna taka sytuacje z drogi gdzie tam sa znaki pionowe.

Juz dotarlo o co chodzi? Juz dotarlo dlczego nie ma znakow pionowych?
gorzki99 - @manjan: Czlowieku ale tak na serio... Czego Ty nie ogarniasz?

Ja w paint...

źródło: Screenshot_1345

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: ale kto mówi o znakach pionowych pomiędzy PASAMI? znak pionowy ma być na skraju JEZDNI. po lewej albo prawej stronie. skąd Ci się takie coś ubzdurało w ogóle?

a DDR to tak samo JEZDNIA, to droga jednojezdniowa.

nie musisz mieć znaku pionowego, żeby obowiązywał poziomy. poziomy to POWTÓRZENIE znaku pionowego, czyli ten znak pionowy MUSI BYĆ. jak go nie ma, to ktoś go wyrwał i ukradł, albo jest to
  • Odpowiedz
apeluję, żebyś serio, zamiast patrzeć się na testy z prawka, życiowo podchodził do jazdy rowerem. bo ja jeżdżąc przez parę lat codziennie (poniedziałek-piątek) rowerem po warszawie nie zostałem ani razu nawet strąbiony, nie miałem ani jednej nieprzyjemnej sytuacji. a jeździłem w miejscach, które Ci wskazałem na mapach. patrz na prawo drogowe w całości, a nie "ten jeden przepis zezwala mi na jazdę tutaj, to osram 50 kolejnych, które tej jazdy zabraniają".


@
  • Odpowiedz
  • 0
Nasi jasnie nam panujacy kretyni wymyslili pzepisy ale nie dostosowali infrastruktury.


@gorzki99: tutaj przestałem czytać. 100% popieram.

No ale kto by sie tem przejmowal co nie? Wazne ze kierwowcom zrobiono dobrze.


@gorzki99: no ale to chyba nie wina kierowcy, prawda? jak ja nie mam ulicy, to nie jadę po chodniku czy ddr, bo ulica kiepska i zawieszenie zepsuję.

Wiec moze zacznij stosowac zasade "zyj i daj zyc innym"


@gorzki99:
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: a tak w ogóle to ukrzyżować powinni debila, który wymyślił kostkę na DDR, bo doskonale wiem, jak bardzo to #!$%@?. no ale nawet jak nie było znaku pionowego, nawet jak droga była kiepska, to jednak zawsze jeździłem po ddr. szczęście miałem o tyle, że połowę drogi (z domu do pracy) miałem w 80% na DDR. wracając zawsze jechałem inaczej - sprawy osobiste - ale no nie byłem nigdy strąbiony.
  • Odpowiedz
może Ty jeździsz dobrze, ale nie wiesz, jakim rakiem są rowerzyści na ulicach.


@manjan: Niestety juz nie jezdze. Kolana sie na mnie obrazily.

Za to przez 20 lat i tysiace km poznalem jakim rakiem potrafiabyc kierowcy. Jedni i drudzy maja sporo za uszami.

nie lubią, bo jadą nieprzewidywalnie. to jest problem.


Ja jezdzilem przewidywalnie - i tez trafilem na debili za kolkiem. Staralem sie trzymac w miare blisko prawej krawedzi jak
  • Odpowiedz
który wymyślił kostkę na DDR, bo doskonale wiem, jak bardzo to #!$%@?.


@manjan: NIe tylko kostka. Krawezniki, brak przejazdow rowerowych jak DDR przecina droge dobijajaca do glownej (a zamiast przejazdu znak koniec DDR i potem poczatek DDR - czyli masz zejsc z roweru). I mnostwo innych takich.

Jak pisle - wyyslili se przepisy, kierwocy ucieszeni bo maja na kogo toczyc piane ale to nie tak powinno wygladac. Myslisz ze rowerzysta by
  • Odpowiedz