Wpis z mikrobloga

#urzadpracy #staz
Siemanko siemanko. Mam w tygodniu wizytę w UP i dostałem już zapewnienie, że na pewno tym razem będą dla mnie szukać stażu. Problem w tym, że staż mnie niezbyt interesuje bo wolę samemu znaleźć sobie pracę, niż robić w jakimś losowym miejscu za małe pieniądze. Tutaj stawiam więc pytanie. Załóżmy, że bym przyjął staż gdyby takowy był. Jest jakiś termin kiedy ten staż się zaczyna, praktycznie od razu jest się tam przyjętym czy może dzień rozpoczęcia zależy od pracodawcy a i jest też szansa, że mnie nie przyjmą na ten staż? Chodzi mi konkretnie o to, czy w dniu podpisania zgody na staż, już praktycznie mam zapewniony ten staż, czy może najpierw trzeba czekać ewentualnie na odpowiedź pracodawcy?
  • 6
@Nekros97 dawno dawno temu byłem w up. ale z tego co pamiętam to wystarczy, że powiesz, że szukasz na własną rękę itp. z jakimiś szczegółami, np, że tam i tam wysłałeś CV. powinno im to wystarczyć. Z ich ofert możesz zrezygnować bo coś Ci tam nie pasuje.
  • 0
@wicherq: Rozumiem. Mam nadzieję w takim razie, że jakby termin na przykład był gdzieś w połowie miesiąca a ja w tym czasie znajdę robotę na własną rękę, to będę mógł zrezygnować ze stażu zanim go w ogóle zacznę ????
@Nekros97 obligujesz, że przyjales ofertę stażu, nie za elegncko będzie z niej nagle zrezygnować, możliwe, że przez następne pół roku nie dostaniesz zasiłku dla bezrobotnych w razie utraty tej drugiej oferty. dopytaj doradcy w up, powinien wytłumaczyć co i jak
  • 0
@wicherq: W takim razie dupa, będę musiał się jakoś ugadać z urzędniczką. Kiedyś za covida było łatwiej, bo dzwonili, dawało się wyjaśnienie i miało się na pół roku spokój, teraz co miesiąc muszę jeździć godzinę autobusem, tylko po to by pogadać 5 minut :|