Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,
Chciałbym zakupić IPada Pro do pracy na notatkach w biurze oraz dodatkowo do celów prywatnych, zabawy z grafika itp.
Czy Waszym zdaniem lepiej kupić wersje M2 w wersji pamięci 128 GB czy starszego IPada M1, ale w wersji 256 GB. Cenowo musiałbym dołożyć około 600-700 zł do wersji M2 z mniejsza pamięcią. Zastanawiam się również czy jest sens dokładać do wersji LTE jednak sporadycznie będę używać sprzętu poza praca/domem a zrobić hotspota z telefonu to nie problem :) Będę wdzięczny za sugestie.

#apple
#ipad
  • 9
@getin: @z--x mirki a jakbyście mieli wybierać refurb od Apple a nówka, dopłata do nowego iPada pro 12.9 m1 256 wifi to 900 zł oraz benefit w postaci 24 rat 0% to chyba lepszy wybór? Refurb z Apple Store to wiadomo od razu płatność, odnowiona bateria i obudowa, ale pozostałe bebechy używane.
@Mathouse88: Serio? W macbooku trochę przycebuliłem i wziąłem 256 GB i ledwo mi starcza, telefon mam 128 GB i jeszcze połowa wolnego miejsca, ale na nim nie mam żadnych gierek ani większych aplikacji. Mam też rozszerzoną chmurę do 100 GB, IPADA planuje kupić na mocne 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty masz 128 i dajesz radę?
Ty masz 128 i dajesz radę?


@kamil-gatarczyk: tak, mam M1 Pro 11" 128 GB i nawet nie wykorzystuje połowy. Macbook i iphone to inne zastosowania. w Iphone mam 256GB i ok 30 GB wolnego bo mnostwo fotek i filmow robie. Macbook mam 256 i ok 100 GB wolnego. Natomiast na iPad nie wiem co musialbys robic zeby to zapelnic - chyba ze masz jakies bardzo specyficzne zastosowania :-)
@Mathouse88: Dzięki, w takim razie wezmę 128 GB, tylko podobno te wersje mają wolniejsze dyski SSD. Ja mam Iphone 14 Pro w pojemności 128 GB i mam połowę wolnego miejsca bo głównie mam tam właśnie trochę fotek filmów i aplikacji. A to iPad nie synchronizuje Ci zdjęć i filmów z Iphone? Ipada głównie wykorzystywałbym do oglądania filmów/ seriali offline, praca biurowa, konsumpcja treść i aplikacje jakieś gierki mobilne.
Dzięki, w takim razie wezmę 128 GB, tylko podobno te wersje mają wolniejsze dyski SSD


@kamil-gatarczyk: wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele ( ͡° ͜ʖ ͡°) wolniejsze SSD to w macbookach z M2 było

to iPad nie synchronizuje Ci zdjęć i filmów z Iphone?


o ile dokupisz duży icloud drive i włączysz synchronizacje to synchronizuje. Sam z siebie nie.