Wpis z mikrobloga

375 + 1 = 376

Tytuł: Narrenturm
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788375781427
Wydawnictwo: superNOWA
Liczba stron: 640
Forma książki: książka
Absolutnie fenomenalna lektura. Jak to u Sapkowskiego, mamy do czynienia z pięknym językiem, czasem nawet trudno się to czyta, ale nie ma się czemu dziwić - koniec końców to lata 20 XV wieku. Przeklinanie też jest świetne: #!$%@?ów tu malutko, a i tak jest soczyście i kwieciście. Do tego przy żadnej książce nigdy się tak nie śmiałem: gra słowem, sytuacją to czysty majstarsztyk, a apogeum radości osiągnięto (przynajmniej dla mnie) w XV rozdziale. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się tu wątków fantastycznych - przyznam, że mam wobec nich ambiwalentne odczucia, książka jednocześnie ciut straciła, ciut zyskała w różnych aspektach. To samo można powiedzieć o fragmentach po łacinie i czasem w innych językach. Tyle dobrego, że były wytłmaczone, tyle złego, że nie wszystkie i na końcu książki. Pieśni, przyśpiewki i modlitwy faktycznie powinny się tam znaleźć ze wzgledu na swoją długość, ale krótkie zwroty mniej wytrącałyby z lektury, gdyby zostały przetłumaczone u dołu strony.
Książkę polecam fanom Sapkowskiego (oczywistość), pasjonatom pięknego języka oraz czytelnikom powieści (niemal) historycznych i takich, w których wątków fantastycznych bądź nadprzyrodzonych jest jak na lekarstwo. Kupienie Trylogii w twardej oprawie było bardzo dobrym posunięciem. Polecam, choć cena niemała.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #sapkowski #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 375 + 1 = 376

Tytuł: Narrenturm
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantas...

źródło: 904562-352x500

Pobierz
  • 4