Wpis z mikrobloga

@Bunch: jak chcesz dzwonic i wysylac sms to czemu nie. jak cos wiecej, to i tak nie ma sensu kupowac xiaomi czy honorow (chyba ze cena do 500zl). IMO posluzy na podobnym poziomie. Jak chcesz miec telefon na lata to masz dwie opcje obecnie: Google Pixel / iPhone
@Bunch Zależy od konkretnych aplikacji, jakich potrzebujesz. Na przykład: aplikacje dla banków, aplikacje dla opłaty przejazdów w komunikacji miejskiej, może być aplikacja w pracy albo uczelni. Może tak się stać, że właśnie potrzebną aplikację nie uda się zainstalować albo uruchomić, nie wiadomo. A może się uda. Oprócz tego, smartfon wyprodukowany sprzed trzech lat może mieć słabszy akumulator. Taka loteria.
@Bunch: Można tylko po co? To pchanie się w kłopoty z niekompatybilnością na start. Byle redmi note kosztuje w okolicach 1000-1200 na start, a potem mocno spada, a starczy na 3-4 lata.

Sam kupiłem redmi note 10 pro, mimo że była już na rynku 11, bo wg testów był o wciąż lepszy od następcy, a cena była śmieszna przy moim cyklu wymian telefonów.
@Bunch: Ja mam telefon z 2019, Motka z czystym Androidem 9 i nie widzę jakichkolwiek problemów z kompatybilnością. Wszystko działa, apki banków, sklepów, itd. Podejrzewam, że od paru lat niewiele zmienia się w bebachach systemu, bo moment największego skoku technologicznego w smartfonach jest już dawno za nami.

Jednakże problemem jest WYDAJNOŚĆ takiego telefonu, niestety wszystkie apki puchną (nawet te od dzwonienia) i jest pewien dyskomfort w użytkowaniu, gdy musisz czekać parę
@Bunch: Sprawdź ile aktualizacji systemu oferuje producent dla tego modelu. Ja np. Całkiem niedawno kupiłem samsunga z androidem 11, ale od razu zaktualizowało mi do najnowszego
@Janusz44: Może tak się zdarzyć, ale przy 10 to mało prawdopodobne. Ja do niedawna siedziałem na ponad pięcio letnim telefonie z 7.1.2 Nougat, mając bardzo dużo aplikacji (w tym kilka bankowych) i chyba jedyna aplikacja, której nie mogłem używać to McDonald's po aktualizacji
  • 2
Panowie, dziękuje za wszystkie rady, są bardzo cenne! Ja borykam się z problemem takim, że od tego roku nastąpił prawdziwy wysyp aplikacji, które nie obsługuje już mój telefon z systemem Android 6. Nie zamówię Ubera, nie zaloguje się na Allegro, straciłem płatność BLIKiem bo aplikacja bankowa już nie działa. Ponadto na wielu aplikacjach wyświetla się komunikat z nakazem aktualizacji do nowszej wersji a gdy wchodzę na GooglePlay by to zrobić to widnieje
@Bunch: Przeważnie takie informacje można znaleźć w sieci, bo producenci zwykle deklarują jak długo i w jakim stopniu zamierzają wspierać dany model. Przynajmniej jedną aktualizację systemu oferuje w tej chwili chyba każdy producent. Najlepiej jakbyś podał konkretną nazwę modelu
@Bunch
https://www.pcworld.pl/news/Jak-dlugo-dostane-aktualizacje-Androida-Sprawdzamy-wszystkich-duzych-producentow,439911.html

A co do lgg4, był android 7 od lg, ale nie był oficjalnie wydany czy coś, używałem tego przez jakiś czas i działało dobrze, nie wiem tylko czy apki bankowe itp będą działać.

https://forum.xda-developers.com/t/h815-h818p-nougat-stock-for-locked-bootloader-v29a-tot-flashable-lgup.3709119/

Póżniej już przerzuciłem się na customromy, głównie Lineage OS. Na ten moment chyba najwyższa wersja względnie stabilnie działająca jest na androidzie 12.
@Bunch co kolejny andrioid to co raz więcej zabezpieczeń i głupich aktualizacji np. od android 10 nie masz dostępu do folderu obb i musisz użyć specjalnej aplikacji do tego. 10 jest wystarczający większość obecnie osób ma android 10 lub 11 tylko nieliczna ilość ma jeszcze 7 lub 6. pewnie na jeszcze 5 lat wystarczy. Z resztą nawet jak google play nie będzie wspierane na 10 to możesz instalować aplikacje z innych storn
  • 0
@mindrape: Bałbym się im ufać. Mam dwa LgG4 z androidem 6.0. Miałem jeszcze inny ale trafił się z Androidem 5.1 i sprzedałem. I w tych modelach nie dało się zaktualizować do wersji 7, mimo że ogłoszono iż będzie można. I okazalo sie ze owszem mozna ale tylko modele z dystrubucji koreańskiej/europejskiej. Obywa mialem z tej drugiej i nie moglem zainstalować. Boję się, że teraz też odwalą taki numer. @Pffl: Chyba
  • 0
@XAlkoNinjaX: A oni nie odwalili też czegoś takiego że aplikacje (bardzo mi potrzebne) do nagrywania rozmów powylatywały ze sklepów Google? Coś slyszalem tez ze Androidy nowsze ich nie wspierają z racji "troski o prywatnosc" czy jakieś takie inne bzdury.