Wpis z mikrobloga

Mieszkam od 3 lat w Północnej Karolinie. Moja grupa przyjaciół składa się z 4 osób niebinarnych, dwóch cis (1 to ja) i jednego trans. Jestem naprawdę kiepski w zapamiętywaniu używania zaimków oni / oni. Jestem tak zły, że nawet się nie łapię, kiedy coś zepsuję. Minął ponad rok, odkąd pojawił się mój pierwszy niebinarny przyjaciel, a ja wciąż nie pamiętam, aby używać ich poprawnych zaimków. Mam bardzo ciężkie ADHD i jest to bardzo oczywiste, kiedy mnie spotykasz. Często zapominam, co mówię w połowie zdania i jestem znany z tego, że jestem bardzo zapominalski. To znacznie utrudnia zapamiętanie zaimków. Nie mogę wcześniej przećwiczyć tego, co powiem w mojej głowie, ponieważ w końcu zapomnę. Więc naprawdę trudno mi zwracać uwagę na otoczenie społeczne, nie gubiąc się w głowie. O ile moje ADHD może wyjaśnić moje zachowanie, wiem, że to nie usprawiedliwia. Wiem, że pogarszam dysforię płciową moich przyjaciół i zaczynam myśleć, że powieniem przestać się z nimi przyjaźnić. Wczoraj wieczorem jeden z nich bardzo się na mnie zdenerwował i powiedzieli mi, że w tym momencie podejmuję decyzję, aby nie dbać o ich zaimki i czują się przeze mnie nieszanowani i podadzą mnie na policję, a wszyscy na sali zgodzili się. Czułem się tak okropnie, że dosłownie wziąłem swoje rzeczy i powiedziałem im, jak mi przykro i wyszedłem. Obudziłem się czując okropnie o sobie. Czy byłoby właściwe, gdybym usunął się z grupy? Myślę, że to niesprawiedliwe, aby czuli się ciągle unieważniani przez kogoś, kto powinien być ich przyjacielem. Czy inni niebinarni ludzie czują, że coś we mnie podejmuje świadomą decyzję, aby nie szanować zaimków? Czy jestem w jakimś rodzaju zaprzeczenia? Naprawdę zależy mi na moich przyjaciołach. Nie mogę znieść krzywdzenia ludzi. I nie mogę żyć ze świadomością, że nie robię wszystkiego, co w mojej mocy, aby ludzie czuli się ważni i szanowani. Czuję, że już nie wiem, kim jestem. Czuję się tak zamknięty. Nigdy nie myślałem, że będę tą osobą. I nie mam pojęcia, co jeszcze mogę zrobić, aby spróbować się zmienić.

#pytanie #zaimki #plec #nobinary #zalesie #rozkminy #przemyslenia
  • 2
  • Odpowiedz