Wpis z mikrobloga

Pojechałem sobie na spontanie do #francja, a konkretnie do Paryża. I właśnie siedzę sobie przed Luwrem. Bo w sumie czemu nie?

Trzeba żyć, jest później niż się wydaje.

Trochę #chwalesie, bo tylko głupi by się nie pochwalił :
  • 11
  • Odpowiedz
@groman43: Jak to zrobiłeś? serio pytam. Gdzie szukasz i kupujesz loty? Nocleg przez booking? Wysiadasz na lotnisku i wsiadasz w taryfę żeby Cię zawiozła na miejsce noclegu? Taryfa to pewnie kupa siana. Komunikacją jedziesz? Przecież to po francusku to jak to ogarnąć.

Zawsze w życiu jak gdzieś jeździłem za granicę to na zasadzie "Umenczon, jest wyjazd tam i tam za tyle i tyle. Jedziesz?" i jechałem. Nie organizowałem nigdy przelotu/przejazdu
  • Odpowiedz
@groman43: jak sytuacja z zamieszkami wygląda bo się wybieram w najbliższym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Umenczon lotu szukasz przez porównywarki, kupujesz na stronie lini lotniczych. Nocleg przez booking albo airbnb. Z lotniska taryfa, uber albo autobus (zależy od możliwości). W telefonie masz tłumacza więc nawet po francusku ogarniesz ;)
  • Odpowiedz
@Umenczon: w życiu nie byłem na allinkluziwie, serio co w tym za problem.
1. Kupuję lot w tanie miejsce
2. Kupuję nocleg w dogodnym miejscu bazie wypadowej (tutaj poświęcam najwięcej czasu, aby całęgo wypadu nie spędzić w zbiorkomie)
3. Ogarniam transport z lotniska do bazy i do atrakcji któe chcę zobaczyć (lokalne strony przewoźników które googlam)
4. Zakładam plan awaryjny i patrzę jakie są dostępne apki, bolty, freenowy, lyfty, ubery i inne
5. Pakuje się
  • Odpowiedz
  • 3
@Umenczon: Akurat mieszkam w UK, dość blisko Londynu i Stansted. To trochę ułatwia podróżowanie.
W tym konkretnym przypadku po prostu wczoraj zarezerwowałem pociąg i hotel na stronie Eurostar.
Wszystkie większe miasta zwykle mają dobrze skomunikowane dworce i lotniska. Nie musisz korzystać z taksówek. Więcej szczegółów zawsze możesz znaleźć na Google Maps.
To nie jest mój pierwszy raz w Paryżu, mieszkałem w tym mieście przez kilka miesięcy. Więc wiem jak działa tutaj komunikacja publiczna tutaj.

@saycool Nic nie zauważyłem, ani zamieszek, ani stert śmieci w centrum Paryża nie ma. Może gdzieś na
  • Odpowiedz