Wpis z mikrobloga

Od 3 tygodni mam prawko, takie tam kilka spostrzeżeń przez ten czas:

- jak jedziesz zgodnie z przepisami, to non stop ktoś ci siedzi na zderzaku, nawet autobusy międzymiastowe mają #!$%@?

- autobusy są wkurzające

- na autostradach niektórzy wleką się 100 km/h, nie wiem dlaczego

- w mieście i korku nie kombinuj wachlując pasami na prawo/lewo, jedź przed siebie bo tak będzie najszybciej

- dojeżdżający samochodami do pracy w dużych miastach to masochiści :-)

#prawojazdy #kierowcy
  • 6
- jak jedziesz zgodnie z przepisami, to non stop ktoś ci siedzi na zderzaku, nawet autobusy międzymiastowe mają #!$%@?


@InnychNieBylo: a dziwisz się? Powtarzam po raz setny, jazda zgodnie z przepisami == gigantyczne korki. I to tak apropo punktu ostatniego. Powinno się jeździć dynamicznie, z prędkością dostosowaną do aktualnych warunków jazdy.
- na autostradach niektórzy wleką się 100 km/h, nie wiem dlaczego


@InnychNieBylo: bo nikt nie ma obowiązku jechać 140 km/h, jeżeli twój samochód lepiej się czuje przy 100, to możesz spokojnie jechać prawym pasem, szybsi niech sobie jadą lewym. Poza tym przy 140 niektóre samochody palą spokojnie dwa razy tyle co przy 90 - 100 , więc czasami nie kalkuluje się jechać tak szybko.

taguj prawilnie #samochody #motoryzacja
@pogop: może i fakt, ja mam Volvo V70 i wygodnie się jedzie nawet 140 :D Spalanie to on ma nawet całkiem niezłe wtedy, 9 litrów połknie a przy 100/110 pewnie z 8. Oczywiście trzeba brać poprawkę na pojemność 2.4 i wiek 15 lat.
@InnychNieBylo: >na autostradach niektórzy wleką się 100 km/h, nie wiem dlaczego

Jak ze dwa tygodnie temu solidnie naprószyło, to wszyscy jechali 40, czy ograniczenie mówiło 50 czy 80.

Swoją drogą, tak pewnie się czujesz z 3 tygodniami doświadczenia za kółkiem? 140 km/h to już nie przelewki. Niby na autostradach droga prosta, ale mimo wszystko... Szczególnie, że ostatnio warunki bardzo różne bywają.