Wpis z mikrobloga

Czy są tutaj osoby, które pamiętają ogromne anglojęzyczne forum militarne pod nazwą militaryphotos.net? Dzisiaj już nie istnieje, ale prężnie działało w okresie totalnej rosyjskiej dominacji w przestrzeni informacyjnej, czyli w latach 2006-2014. Pełno tam było doskonale zakamuflowanych rosyjskich trolli, ale także zwykłych, aroganckich Rosjan, którzy przepychali typową narrację o potężnej rosyjskiej armii, nowoczesnym rosyjskim sprzęcie, poziomie życia w Rosji, awanturniczej postawie krajów Europy środkowo-wschodniej, historycznej niewinności Rosji itp. itd. Mieli przy tym aktywne lub milczące poparcie wielu zachodnich użytkowników, którzy dawali się na to wszystko nabierać.

Bardzo, ale to bardzo żałuję, że już nie istnieje i nie mogę dzisiaj wywlec na wierzch wszystkich tych ruskich mitów oraz wyśmiać użytkowników, którzy wiem, że nie byli trollami, ale zwykłymi rosyjskimi nacjonalistami.

#ukraina #militaria #nostalgia #wojsko #forum
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wjtk123:

no bylo takie forum. jak sie dawno temu bawilo w asg to nawet tam sie w chodzilo szukac jakiejs inspiracji do stylowy :D
ale w tych latach co piszesz to byla okres lic- i gim-bazy mojej wiec w polityke mialem raczej wywalone jajca

serio juz wtedy takie onucowanie bylo?
  • Odpowiedz
  • 2
@WykopanyDzon: Ogromne, a najgorsze było wspomniane przyklaskiwanie rosyjskiej narracji. Wtedy Rosja pozowała na ,,trochę inny”, ale normalny, nowoczesny kraj, Obama próbował resetów, Merkel budowała Nord Streama, a my byliśmy awanturnikami, których trzeba ignorować, bo psują relację między Rosją a zachodem. W zakresie historii też szła ostra propaganda i rosyjski rewizjonizm.

Tam były naprawdę wyrafinowane fabryki trolli, z wielkim zapleczem pseudointelektualnym, produkujące ogromne posty opatrzone bibliografią pełną szemranych pozycji.
  • Odpowiedz
które zakończyły moją młodzieńczą fascynację rosyjską kulturą


@kinson: ja w młodości zafascynowany Rosją nie byłem, ale to, jaka jest w rzeczywistości pokazał mi Pan z #picrel - piękny kraj pod względem przyrodniczym, jedno z nielicznych miejsc w naszej strefie geograficznej, w którym możesz spojrzeć po horyzont i oprócz drogi nie odnaleźć żadnych śladów cywilizacji, tylko ludzie tak zacietrzewieni głupotą, propagandą, biedą i alkoholizmem, że nic na tej skażonej
CXLV - >które zakończyły moją młodzieńczą fascynację rosyjską kulturą

@kinson: ja w ...

źródło: image_2023-05-05_171023800

Pobierz
  • Odpowiedz