Wpis z mikrobloga

Ustawiam #iptv od #teleelevidenie u dziadków #mistick od #xiaomi w bloku, okazało się że najpierw internet 5GHz nie pokazywał się. Uznałem ok zobaczę poinstaluje na 2.4 jednak playstore nie pokazywał guzika "zainstaluj". Zabrałem więc go do siebie... od razu wykrył 5GHz, udało mi się wszystko zainstalować i ustawić. Wróciłem do dziadków i o ile udało mi się połączyć z 5GHz tak to "zrywa" połączenie, mówiąc że jest podpięte jednak nie ładuje się nic. Dwie różnice są takie, że dziadkowie mieszkają w bloku i mają internet od #upc, a ja w domu jednorodzinnym z internetem od bardziej lokalnego dostawcy.
  • 7
  • Odpowiedz
@DeToster za daleko od routera, zmień kanał wifi w routerze UPC pewnie w bloku z defaultu preinstalują jeden kanał i wzajemnie rutery sąsiadów się zagłuszają. Czy działa poprawie np. youtube będziemy wiedzieli coś więcej.
  • Odpowiedz
  • 0
@szarin Router stoi za TV patyk nie ma żadnych przeszkód i jest najbliżej, na 5GHz wszytsko działa przez 1 minutę po czym nic się nie ładuje, 2,4 jest zbyt wolne na iptv, YouTube ładuje tylko swoją animacje, za to SkyShowtime i Disney+ odpalają się ale w niskiej rozdzielczości.
  • Odpowiedz
@DeToster
Na 99% siła sygnału.
1. Zmień kanały w routerze(zainstaluj na telefonie apkę Analizator Wifi żeby znaleźć pusty kanał).
2. Zadbaj żeby telewizor nie zasłaniał sygnału wifi.
3. Wyłącz wifi w telewizorze.
4. Zmień czas na sticku (czasem działa na czasie dyktowanym przez sieć, a czasami działa na czasie ustawionym ręcznie)
5. Najlepiej przestaw router obok sticka.
6. Jak sporo wifi w okolicy, to zmień pasmo wifi na węższe.
7. Hard reset
  • Odpowiedz