Wpis z mikrobloga

Chcę kupić abonament na pewną rzecz, gdzie jedyną metodą płatności jest karta. Problem w tym, że cena jest w dolarach, a jedyną kartę jaką mam jest w plnach. Jak najłatwiej i najtaniej dokonać tej płatności? Czy kartą w plnach w ogóle dam radę po jakimś automatycznych #!$%@? kursie bankowym to zrobić? Podejrzewam, że jedna z opcji to karta z Revoluta, ale nie wiem czy to założenie i utrzymanie takiej karty coś kosztuje? #pytanie #revolut #mastercard #visa #bankowosc #gielda
  • 4
@Oake: tak, możesz zapłacić dowolną karta, ale będzie przewalutowanie będzie cię trochę kosztowało. Revolut jest najlepsza opcją do przewalutowań i jest zupełnie bezpłatny (do 5k miesięcznie). Jeśli chcesz, to chętnie podzielę się ref linkiem a potem, po spełnieniu kilku prostych wymagań, nagrodą za to. Jakby co, pisz na PW, to podrzucę jeszcze kilka porad jak uniknąć drobnych opłat :)
@Oake: Banki często oferują karty wielowalutowe, więc sprawdź w swoim taką opcję. Otwierasz wówczas konto w dolarach, wymieniasz PLN na USD w kantorze banku, aktywujesz usługę wielowalutową i płacisz normalnie kartą, którą już posiadasz. Nie potrzeba do tego Revoluta. Możesz też normalnie zapłacić swoją kartą w PLN bez usługi wielowalutowej, ale zazwyczaj będzie drożej, ok. 2%-8% prowizji.