Wpis z mikrobloga

Siemka, mam router huwaei B818 i on ma wejście SMA female socket. Chciałbym kupić sobie zewnętrzną antenę żeby obsługiwała 4g czy tam to LTE Advanced (już sam nie wiem które to które, ma być najszyciej jak się da).

Czy ktoś niedawno kupował taką antenę albo może jakaś polecić? mam BTS w odległości 1.5km i chciałbym dać antenę na dach żeby w lini prostej ładnie leciało

#komputery #pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@marcus777: Dlaczego może nie mieć sensu? Poniżej narysowałem w jakim pomieszczeniu jest router, niestety w pomieszczeniu z drugiej strony domu, bo nie mam możliwości dać go gdzie indziej. Jakby był na dachu, skierowany prosto w BTS to nie zmniejszyło by się opóźnienie i zwiększyła moc/jakość sygnału?

Te kwadraty w moim domu to pokoje, a nie okna od strony BTS :D, to rzut od góry.
Wierzbek - @marcus777: Dlaczego może nie mieć sensu? Poniżej narysowałem w jakim pomi...

źródło: 123

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wierzbek: To zależy. Komunikacja jest najlepsza jeśli jest bezpośrednia widoczność anten, ale nawet jeśli wrzucisz antene na dach to niekoniecznie jakość internetu czyli to co chcesz osiągnąć będzie lepsza, z wielu powodów.
Postaw pierw router w innym pokoju, nawet jeśli nie nadaje się to miejsce jako docelowe i zobacz o ile jest lepiej.
Pamiętaj że mówimy o 1.8GHz- długość fali 16cm- każdy ruch routera (i rzeczy od których fala się odbija)
  • Odpowiedz
  • 0
@marcus777: ale ja mam router po kablu i nie mogę nim tak żonglować po domu. Z racji tego, że fale się odbijają itp to jak możliwe jest, że router za kilkoma betonowymi ścianami, poniżej lini dachów innych domów, może być lepszy od anteny, która jest nad dachami w lini prostej do BTS?
  • Odpowiedz