Wpis z mikrobloga

Szukam smartfona do 2-2,5k, praktycznie jedyne na czym mi zależy to dobry aparat, więc szukam smartfona z najlepszym aparatem w tej cenie. Aparaty potrzebuję głównie do robienia zdjęć produktów do sklepu (głównie rękodzieło), nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Inna opcja nad jaka się zastanawiałem to kupienie jakiegoś chińczyka za 800 zł po prostu żeby mieć smartfona i kupno osobno aparatu do 1800 zł. Ma coś takiego wogole sens? #smartfon #iphone #samsung #fotografia #aparat
Oake - Szukam smartfona do 2-2,5k, praktycznie jedyne na czym mi zależy to dobry apar...

źródło: Samsung-Galaxy-A53-5G-review-Analisis-y-opinion-telefono-gama-media

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Za chwilę pojawi się Pixel 7a. Jak nie chcesz czekać to któryś Pixel z zeszłego roku. Do zdjęć lepszego nie ma. Sam ze względu na zdjęcia używam już trzeci rok 4a5G.
  • Odpowiedz
@Oake: Ma to jakis sens, bo skoro robisz zdjecia produktom, to mozna dokupic statyw i cykasz fotki w jednym miejscu, ale rownie dobrze mozesz dokupic statyw do telefonu. Przeanalizuj co dla Ciebie bedzie wygodniejsze.
  • Odpowiedz
@Oake imo bez umiejętności jakąś lustrzanką nawet dużo powyżej budżetu będziesz robić gorsze zdjęcia niz smartfonem z porządnym aparatem (oczywiście takie foty produktowe, nie mówię o jakiejś fotografii artystycznej czy wymagającej użycia specjalnych obiektywów). A do tego dochodzi jeszcze kwestia kopania się z transferem plików etc.
Może jakiś Samsung Galaxy?
  • Odpowiedz
@Oake samsungi mają dobre aparaty jak obiekt się nie porusza i jest dużo światła, czyli do fotografii produktowej jak znalazł, do takich zdjęć warto użyć namiotu bezcieniowego. Fajnie gdyby smartfon miał przynajmniej 50mp matrycę i pozwalał na wykonywanie zdjęć w jej pełnej rozdzielczości, uzyska się przy tym odrobinę więcej szczegółów. Z nowych telefonów proponowałbym nowego samsunga a54 bo właśnie pozwala na robienie zdjęć w większej rozdzielczości. Mam s20fe i 12mp głównego aparatu
hieronimgieroslawski - @Oake samsungi mają dobre aparaty jak obiekt się nie porusza i...

źródło: temp_file.png4051779117755103643

Pobierz
  • Odpowiedz