Wpis z mikrobloga

Skompletowałem najlepszy możliwy zestaw przetrwania:

1. Broń Kel-tec 22, ultralekki karabinek na amunicję .22lr. Wybrał bym go ze względu na poręczność i łatwo dostępną, lekką, zajmującą mało miejsca amunicję, można mieć przy sobie setki naboi bez przeciążania się. Pomimo małej energii pocisku można z takiej broni upolować prawie wszystko. Poza tym taka broń jest bardzo cicha, a po założeniu tłumika praktycznie bezgłośna, co pozwoli uniknąć przyciągnięcia uwagi zombiaków, bandytów, lub kogokolwiek innego.

2. Siekierka, nóż, saperka, multitool, lina, z takimi narzędziami bez trudu można wybudować prosty szałas, pułapkę, nazbierać drewna na opał i wiele innych.

3. Smartphone + ładowarka zasilana ręcznie, lub na energię słoneczną. Komunikacja, gps, radio, rozrywka wszystko w jednym.

4. Lornetka do obserwowania podejrzanej okolicy bez konieczności zbliżania się. Noktowizor do obserwacji nocnej bez zdradzania swojej pozycji + zapas baterii.

5. Mapa + kompas na wypadek jakby gps zawiódł, notatnik do zapisywania ważnych informacji i obserwacji.

6. Manierka, maska przeciwgazowa, apteczka zawsze łatwo dostępne i gotowe do użycia.

7. Krzesiwo do rozpalania ognia, można z niego korzystać latami. W zapalniczce szybko by się skończyło paliwo.

8. Sprzęt do przygotowywania i spożywania posiłków: niezbędnik, garnek do gotowania i zaparzania wody, patelnia i bańka z zapasem wody.

9. Żelazne racje żywnościowe, do wykorzystania tylko w skrajnych przypadkach, herbatka od czasu do czasu dla przyjemności.

10.Środki higieny osobistej + spory zapas środków przeciw owadom (nienawidzę komarów)

11. Papier toaletowy do użycia tylko kiedy nie ma w pobliżu substytutów, powinien wystarczyć na długo.

12. Zestaw do szycia, taśma klejąca, zestaw do czyszczenia broni, wszystko co potrzebne do utrzymania ekwipunku w stanie użytkowym.

13.Lekki jednoosobowy namiot, śpiwór, ciepłe koce, zapasowe ubrania, wszystko co potrzebne żeby zapewnić ciepłe suche i przytulne warunki.

Jestem otwarty na opinie i sugestie.

#innawoods #survival #apokalipsazombie
Lisiu - Skompletowałem najlepszy możliwy zestaw przetrwania:

1. Broń Kel-tec 22, ult...

źródło: comment_HA6KsivB2pTW3ASJZFDfVujAulYjTM4m.jpg

Pobierz
  • 11
@Lisiu: a jak będzie lato i czapka będzie ci tylko ciążyła? Poza tym po co ci futro w lato? Przydało by się też złoto lub diamenty, by móc kupować różne rzeczy, bo waluta już raczej nie będzie obowiązywać.
@Lisiu: tak na szybko widzę 2 rzeczy bez sensu: założenie że będziesz polować i smartfon. Zamiast polowania lepiej mieć zapasy, a smartfona zamień na Nokię 3210 i radyjko.
@tata_agaty: Smartfona wyjaśniłem w punkcie 3. Smatfon ma wbudowany gps, radio i wiele innych przydatnych funkcji, a ręczna ładowarka pozwoliła by go ładować.

To jest zestaw pod apokalipsę, nawet najlepsze zapasy szybko się skończą, dlatego doszedłem do wniosku że lepiej jest zabrać dodatkową paczkę amunicji niż konserwę.

Mimo wszystko dzięki za sugestię.
@stop_tvp: Niestety z żadnej (a szkoda), to jest taki programik w przeglądarce który można użyć np. robiąc listę potrzebnych przedmiotów planując jakąś wyprawę, lub biwak.

Wpisz sobie innawoods w googlach.
@Lisiu: smartfon nie potrzebny bo i tak sieć komórkowa ani internet nie będą działać

bez taśmy klejącej daleko nie zajedziesz

papier toaletowy bezużyteczny

po co ci garnek i patelnia? jedna rzecz wystarczy

mógłbym tak wymieniać i wymieniać

byłbyś mięsem armatnim
@Attrazione: Ale gps i radio dalej by działało (no i angrybirds).

Mam taśmę klejącą (pomiędzy niezbędnikiem i pastą do zębów).

W garnku ciężko się smaży, a czasem fajnie zjeść jajecznicę jakby się znalazło jakieś gniazdo.

Nie byłbym żadnym mięsem armatnim, byłbym jak nindża ;)
@Lisiu: Jeśli chodzi o polowanie, to w razie apokalipsy jest kilka argumentów przeciw:

1. Polować tak jak pić - trzeba umić. Do tego jeszcze sprawiać zwierzynę itp.

2. Amatorów mięska będzie o wiele więcej, las bardzo szybko zaświeci pustkami.

3. W razie skażenia mięso będzie skażone a konserwa nie.