Wpis z mikrobloga

Ogólnie sam kraj niesamowity, praktycznie cały zaliczony i wspaniała pogoda. Chociaż Petra przereklamowana, bo tylko arab na Arabie sprzedający po „SPESZJAL PRAJSYS DISKAŁNT TUDEJ -50%” i ogólnie masowa turystyka, tak całe pozostałe rejony kraju miód. Przede wszystkim Wadi Rum i wszelakie rejony pustynne. Klimat i pogoda 11/10. Powrot do polski, dzisiaj lądowanie z aktualnym #pogoda w MAJU to kara za grzechy i powrót do pogodowego marca XD Ale czego się spodziewać po jednym z najzimniejszych krajów świata w sumie. Następny cel arabski to na bank #oman. Jak ktoś był niech cos powie o tym miejscu. Aaa i pomimo iż waluta droga to ceny w sklepach na naprawdę wybornym poziomie. Przykładowo cola zero w szklanej butelce za 0,3jod co daje 1,8zl z hakiem. Polecam na maksa. Całość (loty, samochód, noclegi, amman-akaba-Wadi rum-petra) ponad trochę 2k zł od osoby wyszła, organizowane samemu wszystko.
#podrozujzwykopem ##!$%@? ##!$%@? #jordania #petra #podroze #turystyka #taniepodrozowanie
S.....w - Ogólnie sam kraj niesamowity, praktycznie cały zaliczony i wspaniała pogoda...

źródło: 06D33E3D-777C-4B52-A620-993CD4BAB4D0

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Precypitat: Jak cenowo, czy mniej turystów niż w Jordanii oraz czy kwestia wynajmu auta w lokalnych firmach problemu nie stanowi i w sumie ciekawe miejsca, jakie byś polecił ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@SayNoToPrzegryw: na pewno mniej turystow, chociaz w Jordanii nie bylem. Ale po prostu jeszcze dosc malo popularny kierunek. Wacha tania, ale to dobrze jak wynajmujesz potwora 4x4 ktory w gorach potrafi palic 20 L momentami xD a taki samochod to koniecznosc zeby zobaczyc wszystko co jest interesujace. Ja bralem z europcara. A miejsca to takie typowe ktore znajdziesz na kazdym blogu, jedyne co to trzeba patrzec na terminy i np. wiedziec
  • Odpowiedz
@SayNoToPrzegryw: nie zgodzę się co do Petry, jak idziesz mainstreamem czyli od skarbca tą szeroką drogą to jest kicha, wystarczy pójść od skarbca w lewo do najwyższego punktu Petry i jest zupełnie inaczej, podobnie polecam wejść do niej od strony Małej Petry wchodzisz na Monastyr, a wcześniej chodzisz po takich półkach skalnych. Noc w Petrze jest też świetna mimo, że to jest już komercyjne ale ograniczona ilość osób robi klimat.
  • Odpowiedz
@Precypitat: Ja również robiłam Jordanię, tylko bardziej poza utartym szlakiem z kilkoma szlakami pieszymi. Całość to było 8 dni, i tak szczerze trochę na styk wyszło. Gdybyś chciał zobaczyć tylko główne atrakcje turystyczne to pewnie 5 dni styknie.
  • Odpowiedz
@bestofluck: @Precypitat @ramirezvaca: Mnie ogólnie się podobał cały klimat tego kraju zaczynajac od niesamowicie przyjemniej pogodzie kończąc na w ogóle serdeczności tych ludzi. Ciekawe jest bardzo zderzenie się z kulturą arabską. Kurczę, szkoda iż nie widziałem wcześniej o tej innej drodze w Petrze, to bym poszedł. Lecz ja nie widzę sensu być tam dłużej niż dzień. Wadi Rum największe wrażenie zrobiło dla mnie. Jak mówiłem, dla mnie kolejny cel to
  • Odpowiedz
@SayNoToPrzegryw: byłem pod koniec kwietnia w Omanie na 8 dni. Coś niesamowitego (zwłaszcza Wadi Shab i Kanion), ludzie ładnie ubrani i bardzo mili. Ceny nizutkie (obiad 20 zł, w supermarkecie ceny niższe niż w Polsce, paliwo 2,5 zł/l). Bardzo dobra infrastruktura, autostrady szerokie i równe.

Tylko trochę gorąco było (od 10-16 na zewnątrz i jedną noc spałem w nocie to ciężko było zasnąć tak gorąco)
  • Odpowiedz