Wpis z mikrobloga

Macie jakiś pomysł gdzie sensownie montować namiot (prostopadłościan około 60x30x30 cm, 4,5kg) na czas jazdy? Tak aby było bezpiecznie. Dotychczas wrzucałem na siedzenie pasażera ale planuje coś w tym roku z różowym pojeździć. Oczywiście nie takie dystanse jak sam jeżdże sam, coś mniej ale do kufrów i tak bym coś wrzucił. Jedynie takie sensowne rozwiązanie co przychodzi mi do głowy to demontaż centralnego kufra i przypięcie namiotu w miejce kufra niemniej jednak stracę wtedy przestrzeń bagażową...

#motomirko #motocykle
Pobierz pepepanpatryk - Macie jakiś pomysł gdzie sensownie montować namiot (prostopadłościan ...
źródło: IMG_20210712_182250
  • 14
@pepepanpatryk: Daj różowej i niech trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zasadzie jedyną opcją jaką widzę w tym wypadku jest podmienić któryś kufer. Osobiście kupiłem centralny alu, żeby wciąż móc przymocować coś na górze, ale namiot i tak jest w tym wypadku zbyt ciężki - to raczej opcja na jakieś karimaty, apteczki, etc.
@pepepanpatryk: mi nie chciało się kombinować i po prostu kupiłem namiot, który mieści się do kufra. Kluczowa była długość segmentu stelaża. Padło na Coleman Cortes 2. Paczka ma długość 33cm i mam jeszcze zapas na dopchnięcie do kufra jakichś drobnych miękkich przedmiotów..
W wyprawowym kuferku w ten sposób mieszczę namiot, 2 śpiwory, 2 maty samopompujące, linki i kłódki do zabezpieczenia moto i 3 butelki wina.
@pepepanpatryk: można płytę bagażową zamontować, ale polecam te od az-dar https://az-dar.pl/kategoria-produktu/bagazniki/givi/
wyglądają lepiej i solidniej niż te rurki, ale polecam montować na moto oddzielnie namiot i stelaż do niego, sam stelaż zmieści się za kufrem i nie będzie przeszkadzał pasażerce, ew. wzdłuż kanapy też nie powinien przeszkadzać, a sam namiot jak się nie zmieści do kufra to może w pająka i na bak lub na boczny kufer
@pepepanpatryk nie ma strachu, ja sobie zostawiłem stelaż od kufra jako półka wydłużająca siedzenie i pakuję tam bez problemu dużą torbę i namiot. Torby motocyklowe mają w zestawie odpowiednie zaczepy i/lub paski montażowe. Zdąża mi się też wozić zwykłą torbę kilkadziesiąt litrów złapaną dwiema elastycznymi linkami bagażowym z regulacją długości (mam takie 2 sezony i są OK https://allegro.pl/oferta/uni-flex-para-linek-do-bagazu-motocyklowego-13384234374 )
@pepepanpatryk: to givi e360 boczne i centralny v56n (maxia 4)? bo planuję dokładnie taki sam set do mojej hondy cbf 1000f, nie są za duże te boczne? domyślam się że jeśli namiot da radę wrzucić do kufra to bezproblemowo można spakować się w dwie osoby na tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@oreze: a kurde nie pamiętam co to za modele ale chyba v47 tylko nie pamiętam czy centralny czy boczne. Mi się te boczne na początku duże wydawały ale jak zamocowałem to elegancko no i można zapakować dużo xd jak byłem na Nordkapp to tyle napakowalem na drogę że nie dość że nic nie brakło to jeszcze do domu przywiozłem xd