Wpis z mikrobloga

Czy ktos moze mi racjonalnie wytlumaczyc jak to jest mozliwe, ze EUR w stosunku do zlotowki jest stosunkowo tanie?

PIS zapowiada kolejne programy socjalne/doplaty co nie pomaga zbijaniu inflacji, a wrecz szkodzi bo drukarki znowu pojda w ruch. Tymczasem EUR stabilnie utrzymuje sie na 4.60 +/-.

O co tu chodzi?

#gielda #euro #zlotowka #inwestowanie
  • 6
  • Odpowiedz
@Kielbasiarz: pamiętaj że kraje jak Włochy czy Hiszpania biednieją od 15 lat i w każdym momencie mogą zbankrutować do tego słaba sytuacja we Francji. Problemy samej Grecji prawie zniszczyły EUR a co dopiero problemy połowy eurostrefy.
  • Odpowiedz
@Kielbasiarz: w teorii waluta z wyższymi stopami powinna być mocniejsza ale dziwne że dopiero po roku złotówka się umocniła i w momencie podwyżek stóp na euro. Bilans handlowy też ma znaczenie.
  • Odpowiedz
Jasne, ze nie ale jednak nie widze aktualnie przeslanek zeby PLN mial sie umacniac.


@Kielbasiarz: Rynek widzi przesłanki, a my nie zawsze widzimy to samo co rynek, bo gdyby tak było, to byśmy zawsze szli w dobrym kierunku ze swoimi pozycjami.
  • Odpowiedz
@Kielbasiarz: strefa euro ma lepszą politykę? Bo z tego co ja wiem, też drukują duże ilość. Zresztą inflacja to tylko jeden z czynników. Musisz tez patrzeć na prognozy na przyszłość, różne sygnały polityczne czy społeczne. Stopy procentowe i rentowność obligacji. Sam popyt na waluty też jest istotny.
  • Odpowiedz