Wpis z mikrobloga

Czytam, że sporo kibiców pisze o starcie Lechii Gdańsk od IV ligi, jakby to się wydarzyło to startują od IV ligi czyli tak naprawdę piątego poziomu rozgrywek? Czy od czwartego poziomu rozgrywek czyli defacto III ligi a nie IV? Pamiętam, że jak Pogoń zaczynała to była to jeszcze stara IV liga czyli 4 poziom. Potem zmieniło się nazewnictwo więc jak to jest? No i trochę śmieszy mnie podejście, że zacznie się od 4 ligi i awans rok po roku XD Śledzę III ligę grupę 2, bo tam gra Świt Szczecin, któremu kibicuje i z tej ligi wcale nie jest tak łatwo awansować, Zawisza Bydgoszcz się tam męczy, jest tam Olimpia Grudziądz, Gedania Gdańsk, Pogoń II Szczecin, Błękitni Stargard, czy właśnie Świt Szczecin. Śmiało tam można 2 lata pognić, szczególnie jak z 2 ligi poleci Radunia Stężyca z ambitnym właścicielem i z 4 awansuje Flota Świnoujście #mecz #lechia #lechiagdansk #2liga #1liga #ekstraklasa #pilkanozna #sport
  • 2
  • Odpowiedz
@niebieskietruskawki:
Jeżeli dostaną degradacje to zaczną od 4 ligi (najwyższy poziom regionalny). 3 liga to już poziom krajowy, mimo ze z podziałem na grupy.

Co do awansów rok do roku to oczywiście ze tak się nie stanie. Kibice Lechii mogą się obrażać, ale prawda jest taka, ze zaplecze kibicowskie jest w Gdańsku marne. Widzew z mega zapleczem męczył się z powrotem do eklapy.

Od siebie dodam, ze chodziłem z ojcem
  • Odpowiedz