Wpis z mikrobloga

Chciałbym prosić o pomoc, kategoria #audio #telewizory.
Posiadam Samsung QLED QE55Q77TAT, który dziś kablem optycznym podłączyłem do #wzmacniacz yamaha as 501 za pomocą kabla optycznego. Po wybraniu kanału optical na wzmacniaczu i wyjścia optycznego na tv, urządzenie nie znajduje głośników. Albo w ogóle dzwiek nie idzie przez audio, albo się dubluje i leci zarówno z głośników jak i tv, albo leci z głośników ale nie można sterować dzwiekiem pilotem. Raz jakimś cudem załapało ale po ponownym włączeniu telewizora znowu to samo.
Będę wdzięczny za pomoc i z góry za nią dziękuje.

EDIT
Zmieniłem ustawienia eksperckie z HDMI na PCM, znalazłem jakiś film na YT. Dzwiek działa ale tv nadal nje wykrywa głośnika i nie działa obsługa pilotem od tv
  • 5
  • Odpowiedz
@L3gion nie mogę dodać zdjęcia w komentarzu.
Jest informacja „konfigurowanie w celu dostosowania głośnością głośników za pomocą pilota smart” a następnie ze konfiguracja się nie udała
  • Odpowiedz
da sie,


@EliotAlderson: Nie da się a jak uważasz inaczej to zapraszam do Google który ci szybko wyjaśni dlaczego.

Jest informacja „konfigurowanie w celu dostosowania głośnością głośników za pomocą pilota smart” a następnie ze konfiguracja się nie udała


No czyli to nie jest sterowanie przez optyczny tylko konfigurowanie uniwersalnego pilota.
  • Odpowiedz
@EliotAlderson optykiem wysyłasz dźwięk cyfrowy do wzmacniacza. nie da sterować głośnością wzmacniacza pilotem od tv. działa to tylko w przypadku hdmi i funkcji hdmi cec. po za tym aby mieć dźwięk wielokanałowy musisz wybrać w oglądanym kanale na tv ścieżkę dźwiękową cfr. wielokanałową. wtedy zabangla
  • Odpowiedz