Wpis z mikrobloga

Mirki, ile kosztuje teraz budowa dachu? Pacjent to dach dwuspadowy, wykonany z blachodachówki, np. Pruszyński, ok. 200 m2 z kilkoma oknami. Dom piętrowy. Jakiej ceny mogę się spodziewać?

Zastanawiam się nad zwykłym albo fotowoltaicznym. Dostałem wycenę na taki ze zintegrowanymi dachówkami fotowoltaicznymi (kilkanaście kW) i cena za wszystko to ponad 170k. Wygląda zajebiście, osprzęt z wyższej półki, pełne wykończenie, gwarancja, ale ta cena mnie trochę zaskoczyła. Spodziewałem się bardziej 130-140.

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #nieruchomosci #dachy
  • 5
Sam material u mnie liczyli 70zł mkw betonowe dachowki braas. Ale za sam material. Wiezba dachowa 38kzl, a robocizna to #!$%@? wie xD sprawdzalem sobie po prostu ile realnie koszty wyniosa - taka symulacja przed budowa/ na ile kosztorys przy projekcie jest realny w praedziwym zyciu. Ceny juz z dowozem na budowe. No i u mnie 330mkw dachu. Wycena sprzed doslownie tygodnia. Do tego dojdzie orynnowanie, deskowanie, robocizna, kominki i inne gowna.
Sam material u mnie liczyli 70zł mkw betonowe dachowki braas. Ale za sam material. Wiezba dachowa 38kzl, a robocizna to #!$%@? wie xD


@danielnieobajtek: siema, dach to koniecznie zleć materiał i robotę, wtedy masz 8% VAT. Przy takich cenach materiałów może się okazać , że robotę z materiałem będziesz miał w cenie samego materiału z 23% VAT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

osprzęt z wyższej półki,


@BlogoslawionyTwarozyc: