Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #rozowepaski . Co jakieś się pytałem kiedykolwiek czy interesuje się polityką, to każda odpowiadała mi, że nie. W związku z tym ciekawi mnie dlaczego w takim przypadku chodzicie na wybory?

Przecież to jest bez sensu, skoro nie interesujecie się polityką to i tak jesteście nieświadomymi obywatelami wybierającymi tych, którzy Wam naobiecują najwięcej manny z nieba.

#niebieskiepaski #polityka #wybory #bekazlewactwa #bekazprawakow #pytanie #logikarozowychpaskow
  • 9
@Ksut_Melodi: Jak ktoś się nie interesuje polityka to przynajmniej powinien się interesować własnym zdrowiem i wiedzieć która partia chce narażać obywateli na śmierć podczas komplikacji w przebiegu ciąży z nieuleczalnie chorym płodem.
Przecież to jest bez sensu, skoro nie interesujecie się polityką to i tak jesteście nieświadomymi obywatelami wybierającymi tych, którzy Wam naobiecują najwięcej manny z nieba.


@Ksut_Melodi: tacy ludzie wierzą w wolnorynkowy populizm JE Janusza Ryszarda, znanego jako Ten, Który Nigdy Nie Pracował. #pochowacpodprogiem
@Ksut_Melodi trzeba rozróżnić interesowanie się czymś i posiadanie podstawowej wiedzy. sama nie dyskutuje na tenat polityki, nie czytam o tym książek, ale mam swoje osobiste poglądy i przekonania. do tego wiem na kogo zagłosuje w wyborach a na kogo nie. dziwie się, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć ( )
@jxvbqw: no właśnie chodzi o to, że Twoje ,,osobiste poglądy i przekonania" mogą nie być dobre dla narodu i państwa, a przekonana o swojej racji będziesz wybierać partie które reprezentują interesy obcych państw przykrywając się wygodnymi hasełkami których lubisz słuchać. Albo inaczej, będą dawać Ci to czego chcesz z rąk innych osób ale jednocześnie niszcząc tym rynek, sprawiedliwość i doprowadzając do parodii ,,równości".
Dla mnie podstawowa wiedza może okazać się czymś
@Ksut_Melodi przypominam, że żyjemy w demokratycznym państwie. każda partia ma swoje wady i zalety, nie narzucaj innym swoich poglądów. czytam między wierszami, że pijesz do lewicy. sama jej nie popieram, ale nawet jeśli ktoś głosuje na nią z tylko pobudek światopoglądowych, to ma do tego święte prawo. w końcu jest doroślym i myślącym człowiekiem.
odnosząc się do drugiego akapitu - nie wiem kto w twoim utopijnym świecie miałby mieć prawo do głosowania.
@jxvbqw: mówiąc krócej powiem, że polityka to nie kwestia poglądów i przekonań, a interesów, co ujawnia, że nie masz podstawowej wiedzy. Podobnie jak koleżanki które myślą tak samo i ja nie wiem dlaczego głosujecie.

Racja, możecie wywalczyć krótkoterminowo ,,taką umowę społeczną jaka Wam się podoba", ugrać takie dodatki jakie chcecie ale na dłuższą metę będą one szkodliwe. Dlatego, że stawiacie na swój egoistyczny interes pomijając to jak na tym wyjdzie przyszłość
@jxvbqw: sam nie wiem kto mógłby głosować ale testy mogłyby być dobrym rozwiązaniem. Ja jestem za merytokracją (jedni mają bardziej ważny głos od innych, np liczący się za 3), która mogłaby wyjść dobrze. Czy doprowadziłoby to do patologii? Nie wiem, możliwe ale obecna demokracja też doprowadziła do patologii. Dlazego by nie próbować tego usprawnić.