Wpis z mikrobloga

Komputerowe mireczki,

Bo mam pytanko.
Mam Zotaca RTX3080Ti Amp Holo. Kupiona w xkom.
Karta jest jebitnie głośna, w cyberze rozkręca się co jakiś czas do ponad 3k RPM, a że buda stoi obok to wyje to przeokrutnie.

Zastanawiam się nad oddaniem jej do serwisu żeby wymienili pastę i termopady i teraz nie wiem co będzie wygodniejsze albo szybsze, oddać do xkomu czy od razu do Zotaca?

I druga sprawa, czy Zotac tak ma czy mam taką sztukę glosną?
Karta siedzi w obudowie SilentiumPC Regnum RG 4 z pełnym pakietem wentylatorów.
Widzę że rozkręca się do tych 3k RPM jak dobija do 80 stopni, więc niż te 80 - 84 nie widziałem na niej.

#pc #nvidia #kiciochpyta #pcmasterrace
  • 10
e


@JanushTDI: potwierdzam, te zotaci trak się kręcą.
I jeszcze jak mają pasywne wentylki to też co parę minut startują. Strasznie wkurzające.

Co do obniżenia temperatur to taki mod cię interesuje:
https://www.youtube.com/watch?v=4h7cPudkii8

Ale nie wiem jak wpłynie na głośność.

No ale nie warto wymieniać, chyba, że chcesz jeszcze na tym zarobić, bo używki dość dobrze stoją, a i gwarka 5 lat jest cenna na rynku wtórnym ( ͡º ͜ʖ
@JanushTDI: Wszystkie RTX30xx wyją jakbyś odpalił minijet'a obok.
Te karty mają potężne chłodzenie i mnie w nocy też zaskoczyła przy grze.

Jedynie co to undervolting pomógł, karta działa teraz bardzo cicho i osiąga maksymalnie 56*C
@MePix Ja mam RTXa 3070ti Asus TUF i na standardowych ustawieniach wentylatory chodzą max na 65%, czyli jakieś 1500RPM. Karta cicha i względnie chłodna, bo 71 stopni max to jest spoko wynik, więc nie każda karta głośna. Natomiast to też zależy od obudowy itp.
@MrGalosh: Kiedyś się nawet zastanawiałem na undervoltem, chyba się na poważnie za to zabiorę wolną chwilą. Po reakcji wnioskuję, że karta za gorąca u mnie xD

@majk3l A widziałem takie mody. Ciekawa sprawa. Co do wentyli, to u siebie widzę, że albo są na 800 RPMach, albo na 0, patrząc na nakładkę z geforce experience. Karta zbija temperaturę poniżej 40 stopni i chyba wtedy wentyle stają.

@rsnbl W takim razie po
@JanushTDI: Nie wszystkie. Miałem rtx 3080 suprim był cichutki. Miałem też trio i również złego słowa nie mogę powiedzieć na kulturę pracy.

Do zotaca chyba nie wyślesz. Najpierw masz 2 lata gwarancji w sklepie i do nich ślesz, a potem właśnie na 3 ostatnie lata do zotaca.
A szczerze mówiąc wątpię, żeby ci wymienili pastę i termopady ale spróbować możesz.
@Brydzo Pastę rozumiem że sam wymieniałeś? Polecasz jakąś konkretną?

Wczoraj tak na szybko próbowałem zrobić undervolta, testowałem sobie to z heavens benchmark i niżej jak 925mV nie dałem rady, bo cokolwiek poniżej tej wartości to benchmark się wysypywał.
A raz nawet udało mi się cały system wysypać, chyba właśnie przy 880mV. jakaś słaba sztuka mie trafiła chyba, albo jeszcze czegoś nie ogarniam.

Ale, sprawdziłem sobie jeszcze cybera na tych 925mV i póki
@JanushTDI: Sam wymieniałem, nic trudnego, rozkręcenie tego Zotaca jest proste. Moja rada to żeby być delikatnym z tymi dwoma dłuższymi śrubkami bliżej zasilania. Będziesz wiedzieć o których piszę. Łatwiej je zjechać.

Ja za moją pastę dałem więcej niż jest warta. Polecam tę na którą jest akurat promka, przeczytaj opis tego pepperka: https://www.pepper.pl/promocje/pasta-termoprzewodzaca-arctic-mx-4-o-pojemnosci-8g-dostepne-takze-2g-4g-i-20g-receptura-2020-new-mx-6-4g-za-25-zl-zestawienie-669495#comments