Wpis z mikrobloga

#karty #gry
Umie ktoś w prosty sposób wyjaśnić zasady gry w 1000?
jak to jest że mam meldunek i punkty z niego po wyrzuceniu kart mi nie wchodzą? uczę się grać na kurniku
  • 10
@Blankow: Meldunek to para dama-król jednego koloru - jedna z nich musi być zagrana jako pierwsza i zagrywający deklaruje "melduję". Pewnie nie zameldowało wcześniej
via Android
  • 0
@NygusII na kurniku melduje się na start tury. Ja rozumiem to w ten sposób, że na początku liczę ile mam w kartach, melduje, a później wykładam co mam i liczy mi punkty. No ale biorąc pod uwagę jak liczy te punkty, to coś źle rozumiem.
@Blankow : Tak, jak źle zameldujesz i nie ugrasz to masz minus. Co do drugiego pytania to nie mam pojęcia, z tego co pamiętam (a nie grałem już z 10 lat) to zawsze dopisywało się dokładnie tyle ile się ugrało z kart zaokrąglając do pełnej dziesiątki
@Blankow : w jakim sensie zgarnąć kartę?

Przebijasz innych swoją kartą -> zbierasz wygrane karty -> rozpoczynasz nową 'lewę' na pusty stół i meldujesz damą albo królem
@Blankow

"Meldunek" to ogłoszenie, że rzucona dama/król ma u Ciebie parę.

Chyba pomyliłeś licytację z meldunkiem. ;)
Licytacja jest przed zagrywaniem kart. Meldunek jest w trakcie gry.

Tak, dobrze kombinujesz. Jeśli coś zameldujesz a nie zbierzesz żadnych kart to nie ma pkt z meldunku.
Inaczej mówiąc: są pkt "z kart" (które zebrałeś w grze) i z meldunków. Meldunki się liczą jeśli masz więcej niż 0 pkt z kart.

Btw, Z samych kart