Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #rower - potrzebuję porady.

Rodzice postanowili sobie zakupić rowery. Co im doradzić? W pełni sprawni seniorzy. Są w tej materii kompletnymi amatorami, jeździli jak byli młodzi na Wigrach 3 oraz kilka lat temu raz na wypożyczonym sprzęcie gdzieś nad morzem. Szansę, że ten sport im się spodoba oceniam na 50/50. Do pracy dojeżdżać nie będą, bardziej jakaś rekreacja w terenach leśnych w letnie dni, ewentualnie dojazd do najbliższego miasteczka przez wiejskie drogi po minizakupy.

Da się kupić coś sensownego <2000zł? Gość w sklepie zaproponował rower Indiana X-Road 3.0 rok modelowy 2022. Przyznam, że nigdy o takiej marce nie słyszałem. Z drugiej strony za 2900 widzę takie cudo jak elektryczny Eliglide M1 - wygląda jak fajna zabawka do jazdy raz na jakiś czas no i jest silniczek. Niestety - nie ma ramy damki.

Please help.
  • 5
@Cozzie dla takiego odbiorcy dobre będzie cokolwiek. Nawet Indiana x-road 1.0. To jest marketówka mediaexpertowa. Mam X-crossa i te ich konfiguracje są sensowne cenowo, a najlepiej kupić z namiotu po sezonie. Odradzam jedynie ich serwis, regulacja pozostawia wiele do życzenia, trzeba samemu poprawiać.
Indiana X-Road 3.0


@Cozzie: nie fajny ten rower. Wsadzona przyzwoita przerzutka (alivio) a wszystko inne najtańsze jak sie da. Nawet nie ma kasety tylko wolnobieg. No i 17kg to już sporo.
Moim zdaniem zamiast trekkinga lepszy cross. W tej cenie masz np KANDS CRS 1200, ROMET ORKAN 3D, LAZARO INTEGRAL V3