Wpis z mikrobloga

@urojony_uzurpator: Składam CVki od miesiąca, i na ~20 aplikacji, miałem 3 rozmowy z HR, z czego z 1 mam info że odpadłem, w 1 wstrzymali tworzenie nowego stanowiska. W reszcie albo cisza albo kilka rejectów od razu. Składam głównie na oferty 3+ yoe, bo takich 2 yoe prawie nie ma. Feedbacku nie dostaje zazwyczaj, ale tam gdzie był pisali że mam za małe doświadczenie.
@urojony_uzurpator: A ile masz expa? Mam kolege z 4 latami i jemu idzie dużo lepiej. No mnie też to dziwi, ale ofert na pewno mniej, moje korpo od nowego roku praktycznie przestało rekrutować, wcześniej co miesiąc do mojego teamu przychodziły 2-5 osób i tyle samo odchodziło, teraz jakiś zastój.
@krunky: ja mam zara 10yoe i obecnie jest trochę posucha, szczególnie na wysokie stawki - jak raz na miesiąc zobaczę coś ciekawego to max. Ostatnio mi odpisali że szukają kogoś tańszego i mniej yoe xd
20 aplikacji, miałem 3 rozmowy z HR, z czego z 1 mam info że odpadłem, w 1 wstrzymali tworzenie nowego stanowiska.


@krunky: ja mam 7 lat expa, ponad 5 stricte w javie, jedna HRka odrzuciła mnie na starcie bo wymagali 6 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mam aż tak źle jak u Ciebie ale ponad połowa aplikacji albo bez odpowiedzi albo odrzucenie na poziomie CV, poza
@rorzek: angielski na bardzo spoko poziomie, jestem z dala od jakiegokolwiek dużego miasta, więc składam tylko na full remote. Jakkby mnie odrzucali po rozmowach HRowych to możnaby myśleć że woleliby kogoś hybrydowo no ale nie dochodzi do tego etapu.