Wpis z mikrobloga

Firma, w której pracuję, oferuje wszystkim pracę zdalną. Teraz zapowiedziała dopłaty - ryczałt za zużycie prądu i internetu. Bo nowe przepisy, bo muszą. Uwaga - firma będzie wypłacać 3 zł miesięcznie.

A teraz haczyki (jakby tego było mało):

- ryczałt nie przysługuje osobom, które mają umowę zlecenie, chociaż jest ich przeważająca większość. Pracujemy z całej Polski. 3 zł miesięcznie dostaną tylko osoby na umowie o pracę - bez względu na to, czy pracują z domu, czy przyjeżdżają też czasem do biura w Warszawie,
- wystarczy nawet jeden dzień nieobecności w pracy (choroba lub cokolwiek, nawet usprawiedliwiona nieobecność), aby nie dostać ryczałtu w danym miesiącu,
- po naszych licznych pytaniach dostaliśmy komunikat, że ryczałt nie został obliczony, tylko "ustalony" - między związkowcami a zarządem i elo,
- firma nie odpowiedziała jeszcze, czy 3 zł miesięcznie to kwota brutto, czy netto xD dowiemy się w najbliższych dniach,
- płacenie 3 zł miesięcznie ryczałtu za zużycie prądu i internetu jest tak poniżające, że wiele osób już deklaruje rezygnację z tego gówna, bo to jest nic. To jest śmieszne.

Pozdro i z fartem.

#korposwiat #praca #gownowpis #pracbaza
  • 31
  • Odpowiedz
  • 0
@Limonene chodzi o to, że u nas mieli wyprowadzić własne wewnętrzne rozwiązania. W innych koncernach medialnych płacą po 100 zł miesięcznie ryczałtu. U nas to będzie 3 zł.
  • Odpowiedz
moze jakis donos do PIPu?:D


@Big_Fomo: wytłumaczysz o co chcesz ich zgłaszać do pipu bo nie bardzo rozumie, myślę że sam nie bardzo rozumiesz ale fajnie komuś "dobrze" poradzić" xD
  • Odpowiedz
@nairoht: z tego co pamietam to jest wymog kompensaty za prad itp teraz na zdalej wedle kodeksu pracy. Wiec skoro takie 3 zl nie pokrywaja tego to cos jest nie halo. Prosze o wyjasnienie jak sie myle, bo widze ze sie znasz
  • Odpowiedz
@Big_Fomo: koszt energii pojedynczego laptopa nie przekroczy 3zł miesięcznie, a jak się pracodawca #!$%@? to każe ci go ładować w biurze. Nie rozumiem tego stękania o pokrycie kosztów pracy zdalnej które są marginalne xD, lepiej na paliwko #!$%@?ć 1000zł miesięcznie, niż na prąd 2zł
  • Odpowiedz
@Inispirion: @nairoht

Aby obliczyć, jak przekłada się to na złotówki wydane każdego miesiąca, zakładamy, że średni koszt 1 kWh to 1 zł. Z tego wynika, że korzystanie z laptopa biurowego o mocy 40W przez 8 godzin dziennie, przez 22 dni w miesiącu kosztuje 7 zł.
  • Odpowiedz
@Inispirion: to niech wam każe przyjeżdżać do biura na pewno będzie to dla wielu bardziej opłacalne, normalnie tęgie głowy z was xD jeszcze bym zrozumiał gdybyście pracowali z jakimś sprzętem w domu który ciągnie kolosalne ilości prądu ale no big brainy będą płakać o dofiansowania na prąd za lapka, to coraz więcej firm będzie #!$%@?ć prace zdalną bo stwierdzą że skoro i tak dopłacają do biznesu to wolą trzymać zwierzyniec
  • Odpowiedz
  • 0
@nairoht nie wydaje Ci się że płacenie 3 zł miesięcznie jest śmieszne? Może lepiej w ogóle nie płacić? Mi to zwisa, bo i tak jestem po premii i podwyżce. Mówię o tym, że dodawanie 3 zł do wypłaty to śmiech na sali
  • Odpowiedz
W innych koncernach medialnych płacą po 100 zł miesięcznie ryczałtu. U nas to będzie 3 zł.

@Inispirion: i mają prawo płacić 3 złote, bo tak jest skonstruowana ustawa
  • Odpowiedz
  • 0
@taktoto prawo pracy to jedno, a nasze wewnętrzne przepisy to drugie, ale z przestrzeganiem prawa. Przykładowo wiele osób ma u nas umowy zlecenia i dzieło, a przysługują im normalne urlopy itd. Dużo by wymieniać.

Ja bym chętnie jeździł do biura, ale mam dosyć daleko.
  • Odpowiedz