Wpis z mikrobloga

Cześć do tej pory co prawda zdarzało mi się usłyszeć o pustych paczkach z Amazonu, natomiast podchodziłem do tych
informacji ze sporym dystansem no bo przecież kradzieże w dużych korporacjach się zdarzajają i teoretycznie amazon raczej nie powinnien robić problemów z reklamacjami, no właśnie do czasu... do puki nie nie spotkałem się osobiście z tym problemem. ????‍♂️

Ale zaczynając od początku 6 marca zakupiłem telefon Iphone 14 pro na Włoskim amazonie (nigdy nie miałem z nimi problemów, do tej pory kupiłem od nich 2 telefony i zawsze przychodziły całe, mniejsza z tym że bez żadnych zabezpieczeń typu folia bąbelkowa. Przechodząc do sedna sprawy niecały tydzień później otrzymałem paczkę od kuriera w której miał być telefon no na początku wydawała się dosyć lekka ale pomyślałem że ponownie nie została zabezpieczona od środka i to z tego powodu.
Idę do pokoju, otwieram paczkę i nawet nie wiecie jak zaskoczony byłem gdy zamiast telefonu były wyłącznie same akcesoria wraz z pudełkiem ????

Tragedia, ponad 6 tysięcy poszło się...
Amazon umywa ręce więc zgłosiłem chargeback do milennium bo płatność była kartą, po miesiącu dostałem informację, że sklep nie chcę zwrócić płatności na co odpowiedziałem, że na pudełku posiadam wszelkie informację jak imei, numer seryjny i przecież można stwierdzić co się z nim działo, jak również prawidłowa waga podczas dostawy nie jest żadnym dowodem bo Przykładowo kurier podczas dostarczenia produktu do adresata mógł wyjąć telefon z pudełka...
Czy mogę coś zrobić? Szukam pomocy
#amazon #prawo
Pobierz
źródło: pobrane (2)
  • 36
@Obcy666: Z ciekawości wpisywałeś numer seryjny z pudełka w google ? Zobacz czy nie jest przypadkiem aktywowany albo może taki w ogóle nie istnieje. Jak jest aktywowany zgłoś kradzież xd
@lycaon_pictus: to miałbyć mój pierwszy iphone, nie sądziłem że może spotkać mnie taka przykra sytucja tymbardziej że zakupiłem już 2 telefony od nich i zawsze było wszystko ok, teraz jeśli miałbym kupić ponownie to tylko w oficjalnym sklepie... tak czy inaczej jeszcze dziś udam się na policję zgłosić kradzież/osuzsteo za namową @galeon
@Obcy666:

nie w polsce, dostawa ok 6 dni więc nie było z tym problemu

Ale wybrałeś takie miejsce do zakupu, bo jest taniej czy jaki był powód? Dla mnie to trochę dziwaczne, kiedy choćby na Allegro jest oficjalne konto Appla. Życzę pozytywnego zakończenia sprawy...
rzechodząc do sedna sprawy niecały tydzień później otrzymałem paczkę od kuriera w której miał być telefon no na początku wydawała się dosyć lekka ale pomyślałem że ponownie nie została zabezpieczona od środka i to z tego powodu.


@Obcy666: zamawiasz telefon za 6 koła i nie sprawdzasz przy kurierze, czy dostałeś telefon a nie ziemniaka XD


@Obcy666: Na twoim miejscu próbowałbym uderzać do supportu amazona aż do skutku zanim pójdziesz na bagiety. Nie wiem dokładnie jaką oni mają politykę, ale niejednokrotnie już słyszałem czy sam byłem świadkiem jak jeden gość z supportu czegoś nie chciał zrobić, ale za drugim czy trzecim razem trafiasz na kogoś innego i ta osoba już bez żadnego problemu, np. zmieni dostawcę albo zatwierdzi zwrot. Tak przynajmniej jest w UK, więc możliwe, że
@Obcy666: Sytuacja nieciekawa. Musisz uderzyć we wszystkich kierunkach: zawiadomienie na policji dot. przywłaszczenia - powinni sprawdzić firmę kurierską i wagę przesyłki. Policja robi wszystko od niechcenia, dlatego dobrze jest przekazać im listę czynności do wykonania i sprawdzenia. W sprawie odrzuconej reklamacji chargeback odwołaj się, a jeśli to nie pomoże poproś o interwencję i pomoc Rzecznika Finansowego. Skorzystaj także z pomocy Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Do każdej instytucji idź przygotowany np. z wydrukowanymi